Intermoto: Šesté letošní podium Fabiena Foreta

Skvělá profesorská jízda francouzského pilota týmu Kawasaki Intermoto Step znamenala nejen šesté letošní podium!, ale i potvrzení bronzového postavení v klasifikaci letošního mistrovství světa

Intermoto: Šesté letošní podium Fabiena Foreta
Do závodu na 20 kol nejlépe odstartoval Poleman Broc Parkes (AUS/Honda) a za ním následovali Sam Lowes (GB/Honda), jezdec Intermota Fabien Foret (F/Kawasaki) a Jules Cluzel (F/Honda).

Zatímco na špici bojovali Parkes s Lowesem a navzájem si tak "překáželi", tak zkušený jezdec našeho týmu Foret jezdil v absolutní pohodě na místě čtvrtém. Když se ale do čela dostal lídr šampionátu Sofuoglu, tak zatímco Parkes se dokázal tureckého jezdce udržet, tak největší soupeř Foreta Brit Lowes prostě "nestíhal" a propadl se až na místo šesté. Toto tempo pozdějšího mistra světa ale akceptovali bez problémů jak Cluzel, tak především Foret.
Po polovině závodu, tedy po absolvování 10 z 20 okruhů, vedl sice Sofuoglu o 0,8 sekundy, ale za ním bojovali o další místa Cluzel, Parkes a také Fabien Foret. Sheridan Morais (Kawasaki) jako pátý už ztrácel 3 sekundy, za ním pak jezdil až jako šestý Lowes. Dan Linfott (GB/Kawasaki), Alex Baldolini (I/Triumph), Ronan Quarmby (RSA/Honda), Florian Marino (F/Kawasaki) kompletovali Top-10.

Pět kol před koncem se vedoucí kvarteto znovu spojilo a vedl Cluzel před Parkesem a Foretem. Takticky skvěle jezdící Foret ale začal hodně vystrkovat růžky a před vjezdem do posledního kola si Parkes, Foret a Cluzel několikrát vyměnili své pozice, až nakonec vyhrál Cluzel před Sofuoglem a stupně vítězů pak dokompletoval jezdec českého týmu Kawasaki Intermoto Step Fabien Foret. Na dalších pozicích dojeli Parkes, Lowes, Morais, Linfott, Baldolini, Quarmby, Scholtz, Roccoli, Leonov, Antonelli, Metcher a Talmasci.

Druhý pilot našeho týmu Romain Lanusse dlouho bojoval ve velké skupině o Top-10, nakonec projel cílem jako 19.
Do konce letošní sezony chybí pouze finálový závod na francouzském okruhu Magny Cours - jede se 7.října - a ve hře o bronz letošního šampionátu je ještě stále Fabien Foret. Ten má aktuálně na svém kontě 160 bodů a na čtvrtého Brita Sama Lowese má náskok 8 bodů, což je před finálovým kláním skvělá výchozí pozice.

Tým Kawasaki Intermoto Step by chtěl touto cestou rovněž pogratulovat novému mistru světa a našemu značkovému kolegovi Kenanu Sofuoglovi a pochopitelně i jeho týmu Kawasaki Lorenzini.
Josef Kubíček (majitel týmu): „Samozřejmě musím nejdříve poděkovat celému našemu týmu za další skvěle odvedenou práci během celého závodního portugalského víkendu. Také děkuji všem našim partnerům na čele s Kawasaki Europe. Gratuluji Fabienovi k jeho už šestému podiu v letošní sezoně a k udržení výborného třetího místa v šampionátu celkově. Na Romainovi je vidět, že se stále zlepšuje a hodně na sobě pracuje, i když dnes nedojel bohužel v bodech. Velkou zásluhu na tom má náš nový člen týmu Andrew Pitt, který se jezdecky stará o oba naše piloty a je schopen jim dát hodně užitečné rady. Držte nám palce a zůstaňte nám věrní i do posledního letošního závodu, který se jede za 14 dní v Magny Cours a který je pro nás druhým domácím závodem“.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist