Intermoto se dvěma jezdci?

Zahraniční média už několik dní spekulují o tom, že český tým Intermoto Kawasaki manažéra Josky Kubíčka pojede v nastávající sezoně se dvěma jezdci, přičemž tím druhým by měl být Ital.

Intermoto se dvěma jezdci?
Ačkoliv třeba vždy výborně informovaný SpeedWeek.ch píše, že vše je už úplně jasné a týmovým kolegou Davida Saloma bude italský jezdec Luca Scassa, tak bohužel to ještě není úplná pravda: "Rozhodne se během následujících dvou dnů, tedy ještě před odletem kompletního materiálu do Austrálie. Právě před okamžikem skončilo téměř dvouhodinové jednání s Kawasaki Europe, zda nám dá pro Scassu závodní materiál", řekl nám přímo z boxu týmu Intermota v Jerezu Joska Kubíček, kde tým dokončuje dnešní druhý den testování.
Luca Scassa odstartoval do MS-Supersport 2011 se dvěma vítěznými závody a zdálo se, že to bude budoucí mistr světa. Po pádu v Assenu dojel jako druhý v Monze, potom se ale tolik důležité štěstí obrátilo proti němu. Do konce sezony stál na stupních vítězů pouze jednou, když vyhrál v Magny Cours. Tehdy 27-letý pilot totiž zaplatil i za svou naivitu, když vedl svou jezdeckou školu na okruhu v Misanu a FIM to posoudila jako nedovolené testování a dala mu zákaz závodění na dva závodní víkendy (Misano a Aragon). Že to Scassovi nepřidalo na motivaci a podepsalo se to i na jeho psychice, je celkem jasné. Celkově 5. místo v bodovací tabulce MS po skončení sezony 2011 rozhodně neodpovídalo jeho jezdeckým možnostem.
V uplynulé sezoně závodil Luca Scassa v britském šampionátu superbiků, ale příliš se mu nedařilo a tak se chtěl vrátit do "svých" supersportů!

Na letošní rok se dlouho spekulovalo o tom, že Scassa pojede ve svém ex-týmu ParkinGO s továrním motocyklem MV Agusta. Nakonec ale místo na trojnásobného vítěze supersportových závodů MS v tomto týmu nezbylo...

            

Pokud by ovšem během dvou následujích dnů dopadlo jednání skvěle, tak by jezdecké duo českého týmu Intermota Kawasaki Španěl David Salom a Ital Luca Scassa bylo hodně silné a mohlo by jistě bojovat nejen o vítězství v jednotlivých závodech, nýbrž i o celkové stupně vítězů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist