Intermoto: Risk se vyplatil

Na kultovním britském okruhu Silverstone jsme se zúčastnili již devátého závodu v rámci Mistrovství světa supersportů. Nepříznivé počasí se nám opět chystalo komplikovat celý víkend a bylo hlavně na jezdcích, jak se s tím vypořádají.

Obě měřené kvalifikace proběhly na mokru a 13. místo Romaina Lanusse, respektive 17. místo Fabiena Foreta na startovním roštu, nebyly zrovna pozice odpovídající vynaloženému úsilí celého týmu při honbě za co nejlepšími časy. V neděli před samotným závodem trať oschla a nastaly podmínky, na které nebyl dostatečně připravený set-up motocyklů, a tak se s nastavením muselo trochu zariskovat. Že se risk vyplatil, ukazuje výsledné 6. místo Fabiena. Po urputném boji o pozice v TOP10 se musel Romain nakonec spokojit se 14. pozicí, protože v posledních dvou kolech musel kvůli zadní pneumatice jet velmi opatrně.
Fabien Foret (6. místo): „Kromě pátku ráno byly všechny tréninky na mokré trati. Za takových podmínek je velmi těžké si zajistit dobrou kvalifikační pozici a správně nastavit motocykl. Počasí se v neděli trochu zlepšilo a my jsme museli lehce improvizovat s nastavením na sucho. Vybrali jsme možnost jet na měkké směsi, což byl velké riziko. Riziko, že ke konci závodu s těmi pneumatikami nebudu schopný bojovat s jezdci na špičce. Za těchto okolností můžu být spokojený se šestým místem, ale i tak je to frustrující, zvlášť po vítězství v Brně. Honda měla nepochybně velkou výhodu, protože tu Parkalgar hodně testoval. Obsadili 3 místa na prvních 4 pozicích.“
Romain Lanusse (14. místo): „Začátek víkendu byl velmi obtížný vzhledem k tomu, jak často a rychle se měnilo počasí. Měli jsme pouze jeden trénink na suché trati. Přes to všechno se mi podařilo se kvalifikovat na 13. pozici, stejně jako v Brně. To je uspokojivý výsledek, když se přihlédne k podmínkám, které panovaly. Ve chvíli, kdy měl být náš závod, tak byla trať suchá. Měl jsem velmi dobrý start a dostal jsem se po prvním kole až na 6. pozici. Bohužel byl závod přerušen kvůli pár kapkám deště, které spadly v některých úsecích trati. Druhý start se mi bohužel tak dobře nevyvedl, ale i přesto jsem moc nezaostával. V jednu chvíli jsem byl 9., ale pár kol před koncem mi odešla zadní pneumatika a já byl nucen zpomalit. Propadal jsem se, aniž bych byl schopen s tím něco udělat. Dokončil jsem 14. a je to velká škoda, protože to neodpovídá úrovni, jakou jsem si držel téměř celý závod.“
Josef Kubíček (majitel týmu): „Kdyby mi někdo před závodem řekl, že v Silverstonu Fabien dokončí na 6. a Romain na 14. pozici, když na celý víkend hlásili déšť a ještě více deště, tak bych mu řekl, že to možné není. To, že trať v neděli oschla těsně před naším závodem, bylo velké štěstí. Fabien i Romain odvedli během celého víkendu pořádný kus práce a předvedli profesionální výkony. Také moje poděkování patří celému týmu za to, jak statečně čelil nepříznivému počasí, a v neposlední řadě také našim sponzorům, partnerům a přátelům, že tu jsou stále s námi.“