Intermoto Ponyexpres na bodech

Jezdci české stáje Kawasaki Intermoto Ponyexpres zaznamenali v Imole úspěšný závod, když všichni tři projeli cílem klání třídy Supersport na bodovaných pozicích.

Intermoto Ponyexpres na bodech
Francouz Florian Marino startoval do závodu na sedmnáct kol z osmého místa, ale během závodu dokázal postupně získávat pozice, které ho přiblížili umístění na stupních vítězů. Jakmile musel odstoupit kvůli poruše techniky vedoucí Kenan Sofuoglu, Francouz se posunul pořadím na třetí místo za dvojici jezdců Hondy a cílem projel jako nejlepší jezdec Kawasaki.
Ze sedmého místa vyrazil do závodu Američan Patrick Jacobsen, který se hned v prvním kole dostal na čtvrté místo za Lorenza Zanettiho. Ve čtvrtém kole ale došlo ke ztrátě pozic a propadu na šesté místo. Jacobsen pak nějakou dobu pokračoval za Michaelem van der Markem a cílem nakonec projel čtvrtý, přibližně čtyři sekundy za týmovým kolegou Marinem.
Zajímavý progres předvedl Holanďan Tony Coveňa, třebaže hned po startu z dvacáté pozice vyjel v prvním kole mimo trať a propadl se na dvaadvacátou pozici. Coveňa pak postupoval směrem nahoru, v polovině závodu byl patnáctý a po odstoupení Sofuogla se posunul na konečnou čtrnáctou příčku, což znamená dva body do průběžného hodnocení.

Florian Marino má nyní stejný počet bodů jako Michael VD Mark (65 bodů) a oba jsou vedoucí jezdci průběžného hodnocení třídy Supersport. Američan Jacobsen je s dvaadvaceti body jedenáctý a Toni Coveňa s šesti body jednadvacátý.
Tým Kawasaki Intermoto Ponyexpres po závodu v Imole napsal: „Šťastný víkend - všichni jezdci Intermota na bodech! Florian třetí, Patrick čtvrtý a Tony Coveňa čtrnáctý. Bylo to krásný závod a bohužel po odpadnutí jasně vedoucího Kenana Sofuogla pro technický problém, to byly právě týmy Honda Ten Kate a Kawasaki Intermoto Ponyexpres, co opanovaly závod. Vyšlo to k naší velké spokojenosti a to i přes dramatickou koncovku, když začalo drobně pršet a situace byla dost napjatá.“
„Nesmírně si ceníme všech partnerů a fanoušku, kteří nám drží palce a děkujeme i všem členům týmu za super práci. Florian Marino a Michael van den Mark mají stejný počet bodů na čele šampionátu.“

„Prostě jdeme do toho dál … .“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist