Intermoto: Další fantastická kvalifikace Fabiena Foreta

Po portugalském Portimau dokázal francouzský jezdec našeho týmu, že je v závěru sezony ve skvělé formě a na domácím okruhu v Magny Cours obsadil v kvalifikaci opět vynikající druhé místo.

V kvalifikaci na finálový závod letošní sezony na francouzském okruhu Magny Cours si stejně jako v minulém závodě vedl v kvalifikaci skvěle pilot královéhradeckého týmu Kawasaki Intermoto Step Fabien Foret, který v ní obsadil vynikající druhé místo, když zaostal o 0,197 setin sekundy za Polemanem Brocem Parkesem z Austrálie.

Mezi 33 piloty kubatury supersportů, kteří se zúčastnili tréninků a kvalifikací finálového závodního víkendu, patřil 39-letý jezdec našeho týmu v každém z tréninků, kterých se zúčastnil, mezi Top-3 a časově se také neustále zrychloval. Svou skvělou formu pak korunoval v závěrečné kvalifikaci, kdy podlehl pouze Australanovi Brocovi Parkesovi.

Pole position si na okruhu Magny Cours vyjel australský jezdec Broc Parkes časem 1.41.545. Fabien Foret zajel své nejrychlejší kolo za 1.41.742, zlepšil se oproti první kvalifikaci skoro o 0,6 sekundy a byl tak opět nejrychlejším jezdcem s motocyklem Kawasaki. První řadu dále vytvoří Francouz Jules Cluzel (1.41.886) a novopečený mistr světa Turek Kenan Sofuoglu (1.41.937). Top-5 pak dokompletoval největší soupeř našeho pilota v boji o konečný bronz Brit Sam Lowes – 1.41.943.

Druhý pilot našeho týmu Romain Lanusse bohužel v polovině kvalifikace upadl a tak se umístil až na 20. místě časem 1.43..283 a do zítřejšího závodu vyjede z 5. řady startovního roštu.

Josef Kubíček (majitel týmu) řekl před dnešním warm-upem: „Ačkoliv výsledek kvalifikace byl opravdu skvělý, tak nyní nám na okruhu Magny Cours prší a nevypadá to, že by chtělo vůbec přestat. Takový druh počasí totiž Fabienovi ani trochu nesedí, naopak je jako ušité pro britského jezdce Sama Lowese, jeho největšího soupeře o celkový bronz. Bohužel druhý náš pilot Romain Lanusse je hodně dobitý, havaroval v kvalifikaci v plné rychlosti při zařazené pětce, když jel zrovna 211 km/h a dostal se na trávu. „Románek“ byl ještě dnes ráno v Medical Centru, do závodu sice nastoupí, ale uvidíme, zda mu jeho zdravotní stav dovolí dokončit celý závod. Prší, uvidíme, zda našemu týmu prší štěstí.“