Florian Marino na dva roky u Ten Kate

Francouzský jezdec Florian Marino podepsal - ostatně dle očekávání - dvouletou smlouvu s nizozemským týmem Ten Kate Honda, za který bude jezdit závody mistrovství světa supersportů.

Florian Marino na dva roky u Ten Kate
17- letý francouzský jezdec Florian Marino podepsal hned po vánočních svátcích dvouletou smlouvu s nizozemským týmem Ten Kate Honda, za který pojede v letošním roce mistrovství světa supersportů. V loňském roce jezdil tento francouzský mladík evropský šampionát  "malých" stocků, ve kterém se stal vicešampionem Evropy, a v 9 závodech získal celkem 7 podiových umístění a celkem si také vyjel i tři vítězné závody - Valencia, Assen a Imola. Poslední závod na domácícm okruhu Magny Cours už  nejel, nýbrž v něm startoval na svém současném motocyklu, tedy na supersportové Hondě a dokončil ho hned ve své premiéře na bodech - za 12. místo, když závodil s tehdejším pilotem týmu Ten Kate Michelem Pirrem o 7. místo, ale bohužel během závodu spadl.


Na supersportové Hondě hostoval Florian Marino i v závodě IDM na Assenu, kde až do svého pádu bojoval o vítězství s Cudlinem a Ransederem. "Marinex" se ve svých 17-ti letech pokusí jít ve šlépějích svých dvou krajanů Fabiena Foreta a Sebastiena Charpentiera, kteří za nejúspěšnější tým historie supersportů - během 9 roků na svém kontě 8 titulů mistra světa - Ten Kate Honda získali tři tituly světových šampionů.

V posledním dni minulého roku pak týmový šéf Ronald Ten Kate v rozhovoru pro nizozemský web racesport.nl uvedl mimo jiné i to, že v současné době ekonomické krize ještě stále není rozhodnuto, zda jeho tým pojede v kubatuře supersportů se dvěma jezdci. Takže i různé předpoklady o tom, že druhým pilotem bude Jihoafričan Ronan Quarmby, jel vloni za tento tým v Silverstone (18.) a za tým Interfile TyresinTransit Team na motocyklu Honda CBR 600RR na Nürburgringu a v Imole (2x havaroval), jsou doposud bezpředmětné.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist