Do třetice kohrhal Galský kohout

Nadšení francouzských diváků na okruhu Magny Cours neznalo mezí, i po třetí se hrála Marseillaisa, po Guarnonim a Guintolim vyhrál i Jules Cluzel, tentokrát závod supersportů. Druhý projel cílem Sam Lowes a třetí Kenan Sofuoglu, po závodě ale právem potrestaný penalizací 25 sekund, takže na stupně vítězů se nakonec postavil Dan Linfoot.

Po dramatických superbicích nám supersporty nabídly spanilou jízdu domácího Julese Cluzela. Jediné velké vzrušení nastalo v úplném závěru, kdy novopečený mistr světa Sofuoglu chtěl podjet Dana Linfoota, poslal ho bohužel na asfalt a byl ředitelstvím závodu potrestán penalizací 25 sekund za následující zkrácení tratě.

Před startem závodu supersportů sice už nepršelo, ale asfaltový povrch tratě Magny-Cours byl i nadále mokrý. Nejlépe vystartoval do závodu na 22 kol mistr světa Kenan Sofuoglu a za ním následovali Fabien Foret, Broc Parkes, Jules Cluzel, Massimo Roccoli a Sam Lowes. Eduard Blokhin už v prvním kole havaroval.

Zatímco Dan Linfoot se během prvního kola probojoval na skvělé třetí místo, tak dozadu se propadl Roccoli. Cluzel začal zajíždět jedno rychlé kolo za druhým a brzy se dotáhl na Sofuogla. Parkes a Foret se mezitím propadli na pozice 7. a 8., zatímco Vladimir Leonov a Gabor Talmacsi si o několik míst polepšili. Ronan Quarmby se dostal mimo trať, Valentin Debise musel s defektem do svého boxu, stejně jako po 6 kolech i Poleman Parkes.

Mezitím převzal žezlo závodu do svých rukou Cluzel a před Sofuogla se dostali i Linfoot a Lowes. Lowes se v polovině závodu probojoval před Linfoota a začal stíhat Cluzela. O čtvrté a páté místo bojovali Sofuoglu a Foret. Turek nakonec snížil svůj odstup na Linfoota a Lowese, až po už zmiňovaném manévru Sofuogla jeho značkový kolega Linfoot upadl.
Nakonec tedy vyhrál celkem suverénně Cluzel a potvrdil tak před domácím publikem pozici vicemistra světa. Lowes a Sofuoglu si mezi sebou nedarovali ani metr tratě, rychlejší byl nakonec Lowes - na snímku - před Sofuoglem. Ten ale dostal penalizaci 25 sekund, když si v souboji s Lowesem zkrátil trať.

Linfoot projel cílem jako čtvrtý, když se mu podařilo zvednout svou ZX-6R z asfaltu a po potrestání Sofuogla se mohl dokonce postavit na podiové umístění. Za Turkem skončili dále Foret, Alex Baldolini a Matthew Scholtz. Andrea Antonelli, Talmacsi a Jed Metcher dokompletovali Top-10, ačkoliv Talmacsi dlouho jezdil šestý a později sedmý, nakonec se ale propadl na místo 9.