Do Assenu s novým jezdcem

Jak již bylo zmíněno v tiskové zprávě vydané po posledním závodě v Imole, s platností od Assenu bude Prorace nasazovat jiného jezdce. Pro celý tým je to velké zklamání, ale jede se dál a tak nás za poslední týden čekalo mnoho práce, abychom vše připravili pro nového pilota. Zda to bude pro zbytek sezóny skutečně Lorenzo Lanzi, nebo to bude jen pro Assen, teprve uvidíme.

Do Assenu s novým jezdcem
Pro ty, kdo Lorenza neznají, tedy jen ve zkratce.
Lorenzo se narodil 26.října 1981 v italské Ceseně. Je to především závodník z kategorie Superbike, kde má odjeto 130 závodů. Z toho dokázal 3x vyhrát a celkem 7x byl na stupních výtězů. V roce 2006-7 byl spolujezdcem Troye Baylise v továrním týmu Ducati a vůbec většinu svého závodního života strávil u strojů Ducati. Kategorii Supersport okusil v roce 2004 a v šampionátu obsadil skvělé 5. místo.
Jirka Hanyk - manažer týmu: "Jelikož jsme byli po Imole postaveni před problém, co dál, museli jsme jednat velmi rychle. Zkoušeli jsme místo nabídnout domácím jezdcům, ale nikdo neprojevil dostatečný zájem. Z toho důvodu jsme pozjišťovali kdo je volný třeba v Itálii, nebo Španělsku a jen tak jsme s Mildou zavolali Lorenzovi. Je to kamarád, kterého známe poměrně dlouho a on po deseti vteřinách odpověděl ano. A to ještě ani nepadla nabídka. Pojedu na čemkoliv, ale nemám peníze. Tady v Itálii se pilot bez sponzorských peněz nemá šanci uplatnit. Další Lanziho otázka zněla, kdy a kde budeme testovat. Bohužel jeho totální nadšení jsme museli trochu ubrzdit, protože počasí v Čechách nestálo za nic, ale i tak máme skvělý pocit. Fakt se do Assenu moc těší a má radost, že mu někdo dal šanci."

Zítra tedy začínáme znovu naplno a budeme doufat, že nám Lorenzo přinese nějaké body. Neoče-káváme od tohoto závodu zázrak, ale přeci jen….

Zítra má Lorenzo za úkol hlavně kroužit a najíždět kola, takže po prvním tréninku určitě nebudeme na čele, ale odpoledne už to bude naostro. Ještě nutno podotknout, že počasí tady v Assenu je více než aprílové.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist