Davies: 10 roků čekání

Britský supersportový jezdec Chaz Davies viděl v Assenu šachovnicový praporek jako první v cíli po dlouhých deseti rocích. Tehdy to bylo na britském okruhu Thruxton, kde se ve věku 14 let a 5 měsíců stal nejmladším vítězem závodu britského šampionátu kubatury 125-tek.

Davies: 10 roků čekání
Velký kamarád Caseyho Stonera - spolu totiž začínali závodit ve světě Grand Prix v kubaturách do 125 ccm a 250 ccm a dokonce spolu také tehdy spali ve společné dodávce v paddocku - vyhrál sice v roce 2008 v Daytoně, ale teprve potom, co byl Američan Joshua Hayes později diskvalifikován. 
"To už je ale hodně dávno. Už jsem dokonce pochyboval, zda to ještě někdy dokáži. Jistě, v posledních pěti rocích jsem měl možnost celkem pětkrát vyhrát, ale vždy mě zastavily technické problémy", říkal po Assenu Chaz Davies.
S motocyklem Yamaha R6, s kterou se stal Cal Crutchlow v roce 2009 mistrem světa supersportů, musí ale Davies jezdit úplně jinak, než je zvyklý: "Musím do jízdy vkládat více síly a taky musím změnit ještě více jezdecký styl. Na straně druhé nabízí tento motocykl pouze jen určitá možnosti nastavení. Potřebuji přenést více váhy na přední kolo. S plnou nádrží ale mám s motocyklem lepší pocit. Motor má větší výkon, což vede k tomu, že je přední kolo hodně lehké".
Se svým vítězstvím v Assenu se Davies dotáhl na vedoucího pilota šampionátu a svého týmového kolegu ze stáje "ParkinGO" Lucu Scassu na pouhých 5 bodů: "Každý má někdy v sezóně smůlu. Já ji měl v Austrálii, Lowes a Scassa zase v Assenu. Nyní se musím pokusit vyhrát i nějaké další závody. A co se týká mistrovství světa, tak to si zatím nedělám žádné starosti a vůbec na to nemyslím", říká dále britský jezdec, který se na letošní sezónu připravoval společně v Austrálii s Caseym Stonerem a Leonem Camierem při "roadcyclingcampu", takže na kolech.
Ostatně po odchodu nejlepších tří jezdců loňského šampionátu kubatury supersportů - Sofuogla, Lavertyho a Lascorze - do jiných závodních seriálů byl pochopitelně čtvrtý ze šampionátu SSP 2010, před letošní sezónou brán mnoha odborníky jako největší papírový favorit, viz tento článek., aniž se tehdy ještě vědělo, že tým "ParkinGO" změní těsně před startem motocykl Triumph Daytona 675 za Yamahu YZF R6.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist