Brno bez superbiků je pro majitele českých a slovenských týmů doslova katastrofou

Při včerejší autogramiádě v Brně se samozřejmě hodně v kuloárech diskutovalo o žhavém tématu: Superbikový šampionát nebude mít svou pravidelnou zastávku v roce 2013 na Masarykově okruhu. A jak se to dotkne činnosti českých a slovenských týmů, které se tohoto šampionátu zúčastňují v supersportech a v superstocích, to si přečtěte v následujících řádcích, včetně doplnění o další galerii tentokráte objektivem Libora Bedřicha, resp. Vladimíra Rejdy.

Brno bez superbiků je pro majitele českých a slovenských týmů doslova katastrofou

Kapitoly článku


Jako prvního jsme se zeptali Honzy Sasky, majitele týmu SMS Honda Racing - který pojede v příští sezoně zřejmě v supersportovém šampionátu s maďarským pilotem Balazsem Nemethem: "V tuhle chvíli to nelze říci úplně přesně, ale pokud se superbiky v Brně opravdu nepojedou, tak to může mít i hodně negativní vliv na sponzorování českých týmů. Pro některé sponzory byl tento závodní víkend rozhodující, vždyť zdůvodnit sponzorství české firmy pro závod v Austrálii nebo v Indii je skoro nemožné. Nelze to tvrdit na 100%, ale určitý dopad na fungování našeho týmu to samozřejmě může mít. Takže jen doufám, že třeba toto rozhodnutí není definitivní a že se celá záležitost otočí ve prospěch milovníků závodů dvou kol".

Manažer a majitel týmu Kawasaki Intermoto Joska Kubíček - potvrzeným jezdcem na rok 2013 je vicemistr světa Španěl David Salom - byl včera v Brně obdobného názoru: "Já se strašně obávám, že pro české týmy a jezdce třeba jen s vizí startu na divokou kartu znamenal tento brněnský závod úplně všechno a nyní to ztratili. Pro náš tým to viděno dnešním dnem znamená obrovskou frustraci a zklamání a je to velká rána. Celé úterní ráno po odvysílání pořadu v televizi Nova - kde bylo odřeknutí superbikového závodu definitivně oznámeno - jsem potom jen musel odpovídat partnerům a fanouškům, co bude vlastně dál. Já jen doufám, že se nějaké řešení třeba ještě najde, vždyť termín 23. června 2013 je stále ještě volný.

Manažera Jirku Hanyka z ProRace Honda - tým pojede v roce 2013, stejně jako letos s exmistrem světa 125-tek Gaborem Talmacsim z Maďarska - jsme dnes dopoledne zastihli v Ženevě, těsně před zahájením důležitého meetingu nového promotéra šampionátu Dorny se všemi zástupci superbikových a supersportových týmů a on nám do telefonu řekl: "Co Ti mám k tomu říci... Jediný závod ve střední Evropě a nyní se nepojede. Fanoušci našeho týmu to nyní mají z Prahy nejblíže na Nürburgring a to je pěkně daleko. A to nemluvím o fanoušcích našeho maďarského pilota Gabora Talmacsiho, kteří se pochopitelně také do Brna ve velkém počtu chystali. Nyní pojedou z Maďarska až do Itálie, nebo kam vlastně? Samozřejmě, že i náš tým měl sponzory pouze na tento domácí závod a ten nyní nebude! A o ty peníze nyní přijdeme. Hodně smutné!".


Doslova v šoku byl Luboš Gréč, majitel slovenského týmu SK Energy Ducati, kde kromě Slováka Tomáše Svitka jezdí brněnský pilot Ondra Ježek: "Počkaj, to snáď nie je pravda, odkiaľ to vieš? Zavolám ti o chvíľu, som po tvojom telefonáte v šoku!" Za chvíli se opravdu ozval a říkal: "Pre nás bolo Brno domácimi pretekmi a to že sa nepôjde je totálna prehra českej motocyklovej diplomacie. Pre náš tím to môže mať nepríjemný dopad, pochopiteľne sme mali sponzorov, ktorí nám dávali peniaze len pre toto podujatie a tí teraz nebudú. A hoci už všetko pripravujeme na budúcu sezónu, tak toto je šok a neviem teraz povedať čo bude ďalej...!"

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist