Závod vyhrál Marc Garcia, Filip Salač jedenáctý

Jako první projel cílovou čarou sobotního závodu Red Bull Rookies Cupu vítěz kvalifikace Aleix Viu, ale jakmile přijel do prostor vyhrazených třem nejlepším jezdcům, poslali ho na druhou pozici. Důvodem bylo jeho vyjetí z tratě, což není dovoleno a Španěl byl penalizován ztrátou pozice. Vítězství tak slavil překvapený Marc Garcia. Třetí projel cílem japonský závodník Ayumu Sasaki, který si nadále drží status lídra průběžného hodnocení. Český jezdec Filip Salač do závodu startoval čtvrtý, cílem závodu projel jedenáctý a zřejmě tam byly nějaké problémy s výkonem motoru.

Závod vyhrál Marc Garcia, Filip Salač jedenáctý

Po startu převzal vedení Aleix Viu následován Marcem Garciou, Ayumu Sasakim, Kevinem Orgisem a Filipem Salačem, který o jednu pozici přišel. Stejná situace byla na prvních pěti místech také v nájezdu závodního pole do druhého kola. Po pěti odjetých kolech jeli ve vedoucí tříčlenné skupině Aleix Viu, Marc Garcia a Ayumu Sasaki. Čtvrtý Kaito Toba už ztrácel devět desetin. Filip Salač byl devátý, necelé tři desetiny za britským závodníkem Rory Skinnerem.

Po polovině závodu jela vpředu čtyřčlenná skupina Aleix Viu, Marc Garcia, Ayumu Sasaki a Kaito Toba, který se stačil dotáhnout. Pátý Rufino Florido už ztrácel necelé tři sekundy. Filip Salač figuroval na desáté pozici, kde bojoval jak s devátým Orgisem, tak odolával tlaku jedenáctého Pulkkinena.

Pět kol před cílem už vpředu jeli pouze Aleix Viu s Marcem Garciou, kterým se podařilo utrhnout a na třetího Japonce Sasakiho najet přes dvě sekundy. Na čtvrté pozici jel další Japonec Toba a pátý byl Raul Fernandez. Filip Salač byl jedenáctý a stále bojoval o umístění v první desítce. Jezdce před sebou měl na rozdíl pár desetin.

Cílem závodu projel jako první Aleix Viu, druhý Marc Garcia a třetí Ayumu Sasaki. Vzhledem k tomu, že Viu v jednu chvíli zajel daleko za obrubník, což je tady kámen úrazu jezdců všech motocyklových kubatur, byl za to penalizován a tím přišel o první pozici, což bylo dost kruté, ale co se dá dělat. Závod vyhrál Marc Garcia, druhý byl Aleix Viu a třetí Ayumu Sasaki. Filip Salač nakonec do první desítky neprorazil a v prvním závodu obsadil jedenácté místo.

Druhý závod Red Bull Rookies Cupu je na programu v neděli 14.srpna 2016 s termínem startu v 15:30 hodin a lze ho sledovat v přímém přenosu - ZDE

Red Bull Rookies Cup - Závod (1)
Sobota, 13.srpna 2016 - Red Bull Ring (AUT)
race1_classification.pdf

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist