Závod na vodě vyhrál Japonec Sasaki, Gbelec desátý

Druhý závod Red Bull Rookies Cupu jeli mladí jezdci na kompletně mokré dráze britského Silverstonu, což si vyžádalo řadu pádů. Závod vyhrál Japonec Ayumu Sasaki před Francouzem Enzo Boulom a Holanďanem Bo Bendsneyderem. Český závodník Martin Gbelec zvládl náročný závod výborně a do průběžného hodnocení si připsal body za desáté místo.

Závod na vodě vyhrál Japonec Sasaki, Gbelec desátý

Jednalo se o letos vůbec první závod Red Bull Rookies Cupu na vodě. Krátce před startem měli jezdci k dispozici tři zaváděcí kola, aby si vyzkoušeli mokré podmínky a připravili se alespoň tímto způsobem na náročný závod. Během zaváděcích kol ale spadl Raúl Fernández, který následně nestačil nastoupit na start závodu.

Krátce po startu vedl patnáctiletý Marc Garcia, jenže ale havaroval a z dráhy vytlačil lídra šampionátu Bo Bendsneydera. Do čela závodního pole zamířila dvojice Enzo Boulom a Ayumu Sasaki. Oba jezdci byli ve hře o vítězství až do konce závodu. Bo Bendsneyder v závodu pokračoval třetí a tuto pozici si udržel až do cíle.

Závod nakonec vyhrál čtrnáctiletý Japonec Ayumu Sasaki, který Francouze porazil rozdílem tří sekund. „Nebylo to snadné. Nejdřív jsem neměl potřebnou rychlost a rytmus, takže jsem musel následovat Enza. On odvedl dobrou práci a dostal nás do úniku. Postupně jsem si vybudoval potřebnou jistou a ke konci jsem už věděl, že dokážu jet rychleji. Je skvělé vyhrát svůj první závod v Rookies Cupu a o to samé se pokusím také příště v Misanu.“

Patnáctiletý Francouz Enzo Boulom byl blízko vítězství, ale v závěru závodu už na Japonce nestačil. „Byl to náročný závod. Užil jsem si ho a dělal jsem co bylo v mých silách. Když mě Ayuma předjel tak jsem už nedokázal jet rychleji. Jezdil výborně a byl prostě extra rychlý,“ řekl Boulom.

Třetí v cíli Bo Bendsneyder jel na jistotu, protože věděl, že jeho největší soupeř Fabio Di Giannantonio jede v zadní části pole a potřeboval najet důležité body. „Ano, věděl jsem, že Fabio jede vzadu, protože jsem to viděl na velkoplošné obrazovce. Chtěl jsem na něho získat nějaké body, takže nemělo smysl riskovat,“ potvrdil Holanďan, který nyní vede průběžné hodnocení pohárové soutěže náskokem 52 bodů. Do konce sezony zbývá odjet tři závody, což je celkem pětasedmdesát bodů k dispozici.

Český závodník Martin Gbelec druhý závod dokončil na desáté pozic, což je prozatím jeho letos nejlepší výsledek v Red Bull Rookies Cupu. Na konto si připsal šest bodů a v průběžném hodnocení mu patří osmnáctá příčka. Další závod je na programu v sobotu 12.září 2015 v Misanu.

Závod Red Bull Rookies Cup (2) – Silverstone, Velká Británie
Neděle, 30.srpna 2015
race2_classification.pdf

Red Bull Rookies Cup 2015

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist