Z první pozice v Assenu odstartuje Fernández

Druhé kolo pohárové soutěže Red Bull Rookies Cupu dnes odstartovali jezdci prvními tréninky a kvalifikací, které určily pozice na startu prvního závodu, který mají na programu v sobotu odpoledne. Pole position si vybojoval španělský závodník Raúl Fernández, český jezdec Filip Salač do závodu odstartuje osmnáctý.

Z první pozice v Assenu odstartuje Fernández

Pole position na startu třetího závodu sezony si vybojoval časem 1'45,754 sekundy Raúl Fernández, sedmý jezdec v průběžném hodnocení. Domácím hrdinou může být, podobně jak loni Bo Bendsneyder, současný jezdec Red Bull Rookies Cupu Walid Soppe. Holanďan se do závodu kvalifikoval druhým časem a na první místo na startu ztratil 0,337 sekundy.

První řadu na startu uzavře Ayumu Sasaki. Japonec je průběžně druhý v šampionátu, ale má stejný počet bodů jako první Aleix Viu, který byl v kvalifikaci až jedenáctý. To by mohlo řadu věcí změnit, ale uvidíme, jak dopadnou víkendová klání. Ty jak jsme mohli vidět v Jerezu mívají nepředvídatelné koncovky, takže Viu ještě nemá nic ztraceno.

Český závodník Filip Salač zajel v prvním tréninku třináctý čas 1'49,669 sekundy, kvalifikační maximum pak nastavil na 1'47,727 sekundy, což mu stačilo na start z osmnácté pozice. Nebude to mít snadné, ale body jsou rozhodně v jeho dosahu. První závod startuje v sobotu v 16:30 hodin a lze jej sledovat v přímém přenosu na TV NovaSport nebo ZDE.

Red Bull Rookies Cup – Kvalifikace
Pátek, 24.června 2016 – Assen (NED)
Výsledky - practice_classification.pdf

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist