Seznam jezdců Red Bull Rookies Cupu 2022 je s Jakubem Gureckým

O víkendu skončila v Aragonii již patnáctá sezona Red Bull Rookies Cupu. Celkové vítězství získal David Alonso, který se mohl radovat z ceny v podobě KTM 125 Duke. Kolumbijec si splnil sen a nyní ho čeká další výzva, obstát v mistrovství světa silničních motocyklů. Třeba loňský vítěz Pedro Acosta je nyní na nejlepší cestě vyhrát titul Moto3. V roce 2022 bude součástí startovního roštu po dlouhé době závodník z České republiky, kterým je Jakub Gurecký. Vítěz Northern Talent Cupu bude chtít navázat na předchozí úspěchy Jakuba Kornfeila nebo Karla Haniky.

Ve středu byla představena předběžná startovní listina Red Bull Rookies Cupu 2022 s celkem 25 jezdci z 18 zemí světa. Jedná se o skupinu 13 závodníků, kteří už byli součástí pohárové soutěže a o skupinu 12 jezdců, kteří v Rookies Cupu pojedou poprvé.

Společnost Dorna Sports vybrala dva jezdce z motocyklové série Northern Talent Cup. Jedná se o vítěze letošního ročníku Jakuba Gureckého a druhého v pořadí, jímž je Belgičan Lorenz Luciano. Třetím jezdcem, který Dorna do Rookies Cupu osobně vybrala je Fadillah Aditama z Idemitsu Asia Talent Cupu.