První závod vyhrál Garcia, Gbelec devátý

Pořádně divoký byl sobotní závod Red Bull Rookies Cupu, který už ve druhém kole zastavily červené vlajky po hromadné nehodě čtyř závodníků. Závod byl později restartován a zkrácen z patnácti kol na osm. Vítězem prvního klání je Marc Garcia, který je teď velmi blízko šance sezonu dokončit jako třetí v pořadí. Český závodník Martin Gbelec sice ve druhém kole spadl, ale protože o něco později došlo k zastavení závodu, absolvoval druhý start a cílem projel devátý.

První závod vyhrál Garcia, Gbelec devátý

V nájezdu do druhého kola vedl závodní pole vítěz kvalifikace Rory Skinner před Olly Simpsonem a Raulem Fernandezem. Martin Gbelec jel sedmnáctý, ale v druhé zatáčce došlo k jeho kontaktu s Martinem Vugrinecem a oba skončili na zemi. Gbelec vzal motorku a za pomoci traťových komisařů se chtěl dostat zpátky na trať a do závodu.

Ve stejném kole ale havarovala čtveřice závodníků Aleix Viu, vítěz letošního ročníku Bo Bendsneyder, Bruno Ieraci a Enzo Boulom. První dva to schytali nejvíc a výsledkem bylo, že Holanďan Bendsneyder musel na vyšetření do zdravotního střediska na okruhu a Aleixe Viu dokonce odvezli do nemocnice. U obou jezdců ale nakonec nezjistili žádné vážné zranění. Každopádně do restartu už nenastoupili stejně jako Bruno Ieraci s Enzo Boulomem, kteří měli nepoužitelné motorky.

V závodu na osm kol slavil vítězství Marc Garcia, který na cílové čáře porazil rozdílem čtyřiceti tisícin Raula Fernandéze. Třetí projel cílem Rory Skinner. Oscar Gutierez byl osmý, čímž prohrál souboj o druhé místo, které má už teď jisté Ital Fabio Di Giannantonio. Český závodník Český závodník Martin Gbelc bodoval devátým místem a před posledním závodem sezony je v průběžném hodnocení sedmnáctý.

Poslední závod je ve znamení bitvy o celkové třetí místo mezi jezdci Ayumu Sasakim, Marcem Garciou a Oscarem Gutierrezem. Všechny tři teď dělí jeden jediný bod. Poslední závod sezony je na programu v neděli 27.září 2015 s termínem startu v 15:30 hodin.

Red Bull Rookies Cup – Závod (1)
Sobota, 26.září 2015 – MotorLand Aragón, Španělsko
Red Bull Rookies Cup 1race.PDF

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist