První závod vyhrál Di Giannantonio, Gbelec má dva body

První závod Red Bull Rookies Cupu jeli v sobotu odpoledne jezdci pohárové soutěže na suché dráze a za poměrně vysokých teplot, takže za podmínek, které důkladně prověřily fyzickou kondici každého z třiadvaceti závodníků. O vítězství bojovali první dva jezdci průběžného hodnocení a na první místo nakonec zajel Fabio Di Giannantonio, který teď na lídra a v sobotu druhého v cíli Bo Bendsneydera, ztrácí jedenáct bodů. Martin Gbelec závod dokončil čtrnáctý.

První závod vyhrál Di Giannantonio, Gbelec má dva body

Do prvního závodu Red Bull Rookies Cupu v České republice startoval první Fabio Di Giannantonio a byl to Ital, kdo ve finále bojoval o vítězství s lídrem soutěže Holanďanem Bo Bendsneyderem. Nejdřív to byl souboj skupiny jezdců, kde se pořadí celkem rychle střídalo a každá zatáčky někdy hrozila pádem ne jednoho, ale hned několika závodníků, kteří jeli těsně na sobě.

Ve druhé části závodu se do úniku dostala dvojice Fabio Di Giannantonio a Bo Bendsneyder. Oba si vytvořili poměrně bezpečný náskok, ale v závěru předvedli zajímavou vyčkávací strategii. Jeden druhého pouštěl do vedení, protože každý chtěl zaútočit v poslední zatáčce před cílovou rovinkou. Oba přišli o čtyři sekundy náskoku a hlavní pole brzy dýchalo jezdcům na záda.

To už ale byli v posledním kole, kde Di Giannantonio v poslední zatáčce zaútočil a na cílové rovince si vedení udržel. Bendsneyder nechtěl zopakovat bitvu z poslední zatáčky na Sachsenringu, kde havaroval a spokojil se s druhým místem. Třetí projel cílem čtrnáctiletý Španěl Raúl Fernández, který svedl vyrovnaný souboj na cílové rovince s Marcem Garciou.

Martin Gbelec do závodu startoval dvanáctý a po celý závod bojoval o body od desátého po patnácté místo. V posledním kole byl patnáctý, ale cílem závodu projel čtrnáctý a do průběžného hodnocení si připsal dva body. Před druhým závodem v Brně mu s celkem deseti body patří průběžná osmnáctá pozice.

Druhý závod Red Bull Rookies Cupu v Brně je na programu v neděli 16.srpna v 15:30 hodin.

Závod Red Bull Rookies Cup (1) – Brno, Česká republika
Sobota, 15.srpna 2015
Red Bull Rookies Cup 2015-Brno-Race1.PDF

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist