První pole position slaví Gutierrez, Gbelec startuje dvanáctý

Kvalifikační tréninky Red Bull Rookies Cupu v pátek rozdělily pozice na startovním roštu dvojice závodů, které mladí závodníci během víkendu na Sachsenringu pojedou. Do první řady se kvalifikovala trojice Oscar Gutierrez, Bo Bendsneyder a Fabio Di Giannantonio. Český závodník Martin Gbelec se do závodů kvalifikoval dvanáctým časem.

První pole position slaví Gutierrez, Gbelec startuje dvanáctý

Skvělý závěr kvalifikace seriálu Red Bull Rookies Cupu předvedl patnáctiletý Španěl Oscar Gutierrez, který si do dvojice víkendových závodů na Sachsenringu vybojoval start z první pozice časem 1'29,218 sekundy. Získal tím šanci bojovat o své první vítězství sezony. „Moje první pole position! Nemůžu tomu uvěřit. Chci zastavit Boa v cestě za jeho pátým vítězstvím v řadě,“ uvedl odhodlaně Gutierrez.

Druhá pozice na startu patří holandskému jezdci Bo Bendsneyderovi, lídru průběžného hodnocení, který bude v Německu usilovat minimálně o páté vítězství v řadě. Jednoduché to mít ale nebude, protože loni v Německu kvůli zranění chyběl. „Nejdřív to bylo dost zvláštní, ale po pár kolech už jsem začal dráhu a její stopy blíže poznávat. Měli jsme při brzdění určité vibrace, ale to se vyřešilo a motorka je teď dobrá.“

Třetí se do závodu kvalifikoval italský závodník Fabio Di Giannantonio. Šestnáctiletý jezdec zajel naprosto stejný čas jako Rus Makar Yurchenko, ale dostal se do první řady díky tomu, že jeho další rychlé kolo bylo lepší než Rusovo. Yurchenko tak startuje čtvrtý z druhé řady společně s Marcem Garciou a Rufinem Floridou, což byli další dva jezdci, kteří nastavili identické časy.

Český závodník Martin Gbelec nastavil své kvalifikační maximum na hodnotu 1'31,054 sekundy čímž si pro německé dva závody zajistil dvanácté místo na startu, kde bude stát společně s Enzo Boulomem a Kaito Tobou ve čtvrté řadě.

První závod startuje v sobotu 11.července v 16:30 hodin, druhé klání je na programu v neděli 12.července se startem v 15:30 hodin. Jednotlivé závody lze sledovat v přímém přenosu - ZDE

Red Bull Rookies Cup – kvalifikace
Pátek, 10.července 2015 – Sachsenring, Německo
Red Bull Rookies Cup_GER_QP.PDF

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist