Pole position má Viu, Salač startuje čtvrtý!

Studené podmínky měli v pátek na dráze Red Bull Ringu také jezdci Rookies Cupu, šampionátu, který právě v pátek večer slaví na rakouském okruhu jubilejní desáté výročí. Po dvojici volných tréninků, které vyhrál Aleix Viu následovala kvalifikace, která se stala snadnou kořistí stejného závodníka, takže z pole position vyrazí do dvojice rakouských závodů Aleix Viu. Velkou radost českým fanouškům udělal čtrnáctiletý Filip Salač, který se do závodu kvalifikoval na čtvrtou pozici ve druhé řadě.

Dopoledne byl na programu první trénink, který vyhrál časem 1'42,035 sekundy Aleix Viu. Na druhé pozici byl japonský závodník Ayumu Sasaki, třetí byl Němec Kevin Orgis. Velmi dobře si vedl Filip Salač, který v chladných podmínkách zajel čtvrtý nejrychlejší čas 1'42,362 sekundy a na prvního ztratil 0,327 sekundy.

Ve druhém tréninku, který se jel po skončení volných jízd motocyklových tříd mistrovství světa prototypů, byl znovu nejrychlejším jezdcem na dráze Aleix Viu, tentokrát ale s maximem na 1'39,475 sekundy. Španěl byl jediný, kdo překročil hranici minuty a čtyřiceti sekund. Japonec Ayumu Sasaki ztratil osm desetin a třetí Rus Makar Yurchenko byl poslední v jedné sekundě. Filip Salač obsadil ve druhém tréninku třinácté místo, když své maximum nastavil na hodnotu 1'41,372 sekundy.

Páteční program Red Bull Rookies Cupu ukončila kvalifikace, kde se rozhodlo o pozicích na startu sobotního a nedělního klání. Aleix Viu potvrdil, že na Red Bull Ringu dokáže zajet vynikající časy a kvalifikaci vyhrál kolem za 1'39,616 sekundy. Další dva jezdci rovněž překonali hranici minuty a čtyřiceti sekund. Byl to druhý Marc Garcia a třetí Ayumu Sasaki.

Český závodník Filip Salč je po třech úvodních kolech seriálu nejlepším z nováčků letošního ročníku a v kvalifikaci ukázal, že umí zajet výborný čas. Své maximum 1'40,000 sekundy nastavil v posledním patnáctém kole a do závodu odstartuje čtvrtý. Potom, co předvedl naposledy v Německu mu tato výchozí pozice dává velké šance na úspěšnou rakouskou misi.

První závod je v sobotu 13.srpna s termínem startu v 16:30 hodin. Závod lze sledovat v přímém přenosu - ZDE