Letošní Red Bull Rookies Cup vyhrál Bendsneyder

Dva závody před koncem sezony má šestnáctiletý Bo Bendsneyder jistotu celkového vítězství v letošním ročníku pohárové soutěže Red Bull Rookies Cupu. Jediný, kdo Holanďanovi ještě dokázal zkřížit cestu byl italský závodník Fabio Di Giannantonio. Ten ale v sobotu havaroval, závod nedokončil a Bendsneyder získal celkové prvenství vítězstvím v závodu. Český závodník Martin Gbelec projel cílem jedenáctý a s šestadvaceti body mu patří průběžná osmnáctá příčka.

Letošní Red Bull Rookies Cup vyhrál Bendsneyder

Úkolem Itala Fabia Di Giannantonia bylo porazit svého holandského soupeře, protože jedině tak si dokázal zachovat naděje na celkové vítězství. Třebaže startoval až z třetí řady dokázal brzy bojovat o vedení v závodu právě s šestnáctiletým Bo Bendsneyderem. V jedenáctém kole z celkových sedmnácti Ital havaroval a tím skončily jeho veškeré naděje. V průběžném hodnocení je druhý, ale zatím nemá ani to jisté, protože jen třetí Oscar Gutierez ztrácí sedmadvacet bodů a ve hře jich je ještě rovných padesát.

„Byl to náročný závod,“ uvedl po jeho skončení Bo Bendsneyder. „Fabio bojoval opravdu skvěle, tak jak jsem očekával, a mně nezbylo nic jiného než na to pořádně zatlačit, abych se mu pokusil ujet. Když jsem pak uviděl, že spadl a já vyhrál Rookies Cup, nezpomalil jsem, protože jsem to chtěl získat vítězstvím v závodu.“

O druhé a třetí místo v závodu bojoval Raúl Fernández, Ayumu Sasaki a Marc Garcia. Garcia v jednu chvíli málem spadl, tak byl nakonec rád, že závod dokončil s rekordem na kolo čtvrtý. Hodně natěsno probíhal souboj o druhé místo mezi Fernándezem a Sasakim. Nakonec byl úspěšnější Španěl, který japonského závodníka porazil rozdílem dvaačtyřiceti tisícin.

Český závodník Martin Gbelec do závodu startoval sedmý, ale tuto pozici si neudržel a v cíli byl jedenáctý. Na konto si připsal letos potřetí pět bodů a v průběžném hodnocení je osmnáctý. Ve hře je stále padesát bodů, Gbelec umí zajet dobrý závod, takže rozhodně je to jeden z těch jezdců, kteří nás ještě můžou v závěru sezony příjemně překvapit.

Tím, že si dnes zajistil celkové vítězství Bo Bendsneyder samozřejmě šampionát nekončí, protože ve hře je stále druhé a třetí místo. O tyto pozice budou koncem září bojovat jezdci Red Bull Rookies Cupu v posledních dvou závodech roku na okruhu ve španělské Aragonii.

Red Bull Rookies Cup 2015 – Závod
Sobota, 12.září 2015 – Misano, Itálie
race_classification.PDF

Red Bull Rookies Cup 2015

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist