Holanďan Bo Bendsneyder slavil v Jerezu double

V Red Bull Rookies Cupu je po dvou úvodních závodech sezony vedoucím jezdcem šestnáctiletý Bo Bendsneyder, který vyhrál jak první závod v sobotu, tak také druhé klání, jenž ukončilo závodní program v Jerezu. Tentokrát byl jeho náskok v cíli přes tři sekundy, takže vítězství měl pod kontrolou a bitva probíhala o další pozice na stupních vítězů. Tam byl úspěšný Ital Fabio Di Giannantonio a stejně jako včera, i když se štěstím, projel cílem třetí Australan Olly Simpson. Český jezdec Martin Gbelec v Jerezu kvůli zranění nohy nezávodil.

Vítěz prvního závodu Bo Bendsneyder už včera říkal, že na motorce není třeba nic měnit, protože jela perfektně. Přesto Holanďan něco změnil a to svoji strategii, která mu v neděli vyšla na sto procent. „Myslel jsem na včerejší závod a příliš moc jsem se ohlížel na ostatní. To není můj styl a chtěl jsem proto udržet pozornost na jízdu vpředu. Nebylo takové horko a s větší přilnavostí jsem dokázal jezdit lepší časy a na to jsem se koncentroval. Nebylo to snadné, ale nakonec to slavilo úspěch,“ uvedl po závodu Holanďan.

Šestnáctiletý Ital Fabio Di Giannantonio v sobotu bojoval o pozice na stupních vítězů, ale nakonec projel cílem pátý. Ve druhém závodu chtěl znovu bojovat o pódium a tentokrát byl úspěšný. „Byl to úžasný závod v němž jsme se snad v každé zatáčce předjížděli,“ řekl Ital. „Jednou jsem byl druhý a za moment už zase pátý. Věděl jsem, že pro poslední kolo budu muset něco vymyslet. Otočil jsem plynem na maximum a dal do toho všechno, abych mě na rovnice už nikdo nepředjel.“
Třetím jezdcem v cíli nedělního klání byl Australan Olly Simpson, který těžil z karambolu japonských závodníků, když v poslední zatáčce sundal patnáctiletý Kaito Toba svého čtrnáctiletého krajana Ayumu Sasakiho. „Další parádní závod s mnoha souboji,“ řekl Australan. „Opravdu jsem si to užil a jsem velmi rád za dvoje umístění na stupních vítězů, třebaže jsem měl ve druhém závodu tak trošku štěstí.“

Po dvou odjetých závodech je s 50 body na prvním místě průběžného hodnocení Bo Bendsneyder, druhý Australan Olly Simpson má na kontě 32 bodů a třetí Ital Fabio Di Giannantonio 31 bodů. Druhé kolo pohárové soutěže je s dalšími dvěma závody na programu v Assenu s termínem 26. a 27.června 2015.