Garcia vyhrál v Brně podruhé, Salač skončil jedenáctý

Druhý závod jeli jezdci Red Bull Rookies Cupu už na téměř oschlé trati. První místo vyhrál Marc Garcia, který si z jihu Moravy odváží plný počet bodů a v průběžném hodnocení je čtvrtý. Na druhém místě se umístil Raúl Fernández a třetí byl Ayumu Sasaki, vedoucí jezdec průběžného hodnocení. Český jezdec Filip Salač obsadil jedenácté místo a je průběžně jedenáctý.

Garcia vyhrál v Brně podruhé, Salač skončil jedenáctý

Neděle představovala pro všechny třídy mistrovství světa silničních motocyklů oříšek co se týče změny počasí a především silného deště. Od závodu MotoGP ale nepršelo a start druhého klání Red Bull Rookies Cupu už proběhl na téměř suchém povrchu. Přesto byl kvůli stavu dráhy závod o dvě kola zkrácen.

Krátce po startu byl na vedoucí pozici Marc Garcia, druhý Patrik Pulkkinen a třetí Raúl Fernández. Filip Salač přišel po startu ze třinácté pozice o čtyři příčky. Po třech odjetých kolech jela na špici skupina ve složení Marc Garcia, Raúl Fernández, Rory Skinner, Patrik Pulkkinen a Ayumu Sasaki. Filip Salač zabojoval a jel dvanáctý. Skupina v níž bojoval o pozice byla velmi početná a jezdci tam rychle ztráceli půdu pod nohami.

V polovině závodu si vedoucí Marc Garcia vytvořil výrazný náskok a uháněl vstříc druhému vítězství. Španěla ale pronásledovala trojice ve složení Raúl Fernández, Rory Skinner a Patrik Pulkkinen. Filip Salač už dokonce prorazil do první desítky a jel devátý. Jeho skupinu vedl sedmý Japonec Toba a tato skupina čítala kolem sedmi, osmi závodníků.

Ještě pět kol před cílem držel Filip Salač desátou pozici. S bezpečným náskokem jel na prvním místě Marc Garcia a za ním to vřelo, protože se schylovalo k bitvě o zbývající dvě pozice na stupních vítězů. Do posledního kola najížděla skupina čtyř závodníků s cílem bojovat o druhé a třetí místo. Již tříčlenná skupina pak svedla bitvu při výjezdu na cílovou rovinku.

Závod vyhrál náskokem téměř čtyř sekund Španěl Marc Garcia. Druhý projel cílem Raúl Fernández a třetí místo připadlo Japonci Ayumu Sasaki. Český jezdec Filip Salač bodoval jedenáctým místem v cíli.

Red Bull Rookies Cup má další závod v Misanu s termínem 9.září a poslední dvě klání sezony jezdci pojedou ve španělské Aragonii ve dnech 24. a 25.září.

Red Bull Rookies Cup – Závod (2)
Neděle, 21.8.2016 – Brno, Česká republika

Red Bull Rookies Cup 2016

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist