Druhý závod vyhrál Fernández, Salač výborně šestý

Start z Pole position využil stoprocentně ve druhém víkendu sezony Red Bull Rookies Cupu patnáctiletý Raúl Fernández, který v Assenu vyhrál také druhé klání a po čtyřech odjetých závodech je průběžně druhý. Na druhém místě projel cílem Japonec Ayumu Sasaki a třetí byl Brit Rory Skinner. Výborně si vedl český závodník Filip Salač, který deštivý závod dokončil šestý a z Assenu odjíždí jako třináctý jezdec průběžného hodnocení seriálu.

Druhý závod vyhrál Fernández, Salač výborně šestý

Po startu vedl Japonec Ayumu Sasaki před Raúlm Fernándezem a Rory Skinnerem. Domácí závodník Walid Soppe jel devátý. Čech Filip Salač po startu ze sedmnácté pozice figuroval ve druhém kole závodu na dvanácté příčce.

Po pěti kolech tvořilo vedoucí skupinu čtyři závodníci Ayumu Sasaki, Raúl Fernández, Rory Skinner a Ai Ogura. Holanďan Walid Soppe už jel na šesté pozici a domácí fanoušci ho hnali neustále dopředu. Výborně si vedl Filip Salač, který se přibližoval první desítce a byl jedenáctý.

V polovině závodu na čtrnáct kol došlo na změnu na třetí pozici, kde se posunul Japonec Ai Ogura. Čtvrtý jel Rory Skinner, Holanďan Walid Soppe šestý. Filip Salač už figuroval na desáté příčce. V závodu pokračovalo jednadvacet jezdců, takže klání to bylo mnohem vyrovnanější než první závod plný pádů.

Dvě kola před cílem domácí fanoušci jásali, protože v čele závodního pole jel Walid Soppe, druhý Ai Ogura, třetí Raúl Fernández, čtvrtý Ayumu Sasaki a pátý Brit Skinner. V posledním kole ale Holanďan udělal fatální chybu, když zřejmě neunesl cestu za domácím vítězstvím a vedoucí jezdec Walid Soppe skončil na zemi.

Závod nakonec vyhrál Raúl Fernández, druhé místo obsadil Ayumu Sasaki a body za třetí místo bral Rory Skinner. Výborný závěr závodu předvedl Filip Salač, který cílem projel šestý, což je jeho nové maximum v Red Bull Rookies Cupu, kde letos závodí prvním rokem.

Třetí kolo pohárové soutěže je na programu v rámci Grand Prix Německa s datem 16. a 17.července 2016.

Red Bull Rookies Cup – Závod (2)
Neděle, 26.června 2016 – TT Assen
Výsledky - Red Bull Rookies Cup Race 2.pdf
Průběžné hodnocení - Red Bull Rookies Cup 2016.pdf

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist