Závod vyhrál Bastianini, Hanika nebodoval

Poslední závod letošního ročníku Red Bull Rookies Cupu 2013 měli mladí jezdci na programu v neděli 29.září. O titul se již nebojovalo, ale ve hře byla stále druhá pozice. Závod vyhrál po neuvěřitelně napínavé bitvě patnáctiletý Enea Bastianini. Karla Haniku podobně jak v Misanu zradila technika, takže závod nedokončil.

Titul měl předem jistý Karel Hanika, ale o druhé místo musel v neděli odpoledne bojovat Jorge Martin. Po startu závodu na patnáct kol se český motocyklový závodník propadl pořadím, ale ne nadlouho, protože už ve druhém kole jel na vedoucí pozici. Jak už to v těchto závodech bývá, pozice se mění snad v každé zatáčce, takže už v dalším kole jel první Joan Mir, za ním Ital Stefano Manzi a Holanďan Scott Deroue.

Jorge Martin se pohyboval na pozicích kolem desátého místa, ale mohl být klidný, protože jeho největší soupeř Manuel Pagliani havaroval a již ho nemohl ohrozit. V desátém kole vedl závodní pole Karel Hanika, těsně za ním jel Joan Mir, Stefano Manzi, Scott Doroue a Marcos Ramirez. Už se zdálo, že to bude klasicky napínavý závěr s českým jezdcem v hlavní roli.
Bohužel. Tři kola před cílem Karel Hanika odstupuje a do vedení jde Holanďan Deroue. Jenže závěrečný sprint neustojí a padá, takže vedoucí trojici tvoří sestava Marcos Ramirez, Enea Bastianini a Joan Mir. Do hry ale vstoupil velmi razantním způsobem turecký jezdec Toprak Razgatlioglu a finální kola byla napínavá k prasknutí.

Turek byl hodně blízko možnosti získat umístění na stupních vítězů, ale nakonec tento souboj prohrál a skončil čtvrtý. V posledním závodu sezony zvítězil Enea Bastianini, na druhém místě skončil Stefano Manzi a třetí projel cílem Marcos Ramirez.

Titul Red Bull Rookies Cupu 2013 vyhrál český závodník Karel Hanika, který získal pro rok 2014 místo v mistrovství světa silničních motocyklů u prestižní stáje Red Bull KTM Ajo. Celkově druhý je Španěl Jorge Martin, třetí v pořadí uzavřel sezonu Ital Stefano Manzi.