Vavrouš opět na podiu

Pouhých 0,034 sekundy dělilo našeho Tomáše Vavrouše od jeho premiérového vítězství ve druhém brněnském závodě Red Bull Rookies Cupu na Masarykově okruhu.

Dramatický závod mladých motocyklových nadějí s jednotnými motocykly KTM na 14 kol byl soubojem velké skupiny 10 až 12 jezdců, kteří se neustále střídali ve vedení, takže například náš Vavrouš jednu chvíli vedl, aby za chvíli jel třeba až šestý. Pak se podařilo Australanovi Sissisovi získat menší náskok a už se zdálo, že závod vyhraje, když dvě zatáčky před koncem závodu havaroval. Do čela se tak dostal včerejší smolař Francoz Techer a vyhrál o pouhých 0,034 sekundy před naším Tomášem Vavroušem a třetím na stupních vítězů byl Nizozemec Scott Deroue.

20- Josep Garcia – SPA – + 1’12.001

V průběžném pořadí letošního seriálu Red Bull Rookies Cupu vede před posledním závodem - jede se v Misanu 3. září - Ital Baldassarri o 6 bodů před dnešním smolařem Sissisem z Austrálie a o 40 bodů před Francouzem Techerem. Ovšem už na 5. místo celkového pořadí se dostal po rozpačitém a smůlovatém začátku sezóny český talent Tomáš Vavrouš.