Tomáš Vavrouš za 22 bodů

O víkendu se v rámci Grand Prix Německa jel další dvojzávod RedBull Moto GP rookies cupu .Tomáš si z předchozího závodu v Itálii přivezl sice podiové umístění, nicméně každý závod je jiný a Tomáše tak čekala další tvrdá práce.

Tomáš Vavrouš za 22 bodů
Tomáš : ,,Itálie byla historií, v pátek se začínalo znovu. Sachsenring je hodně technický okruh, nahoru dolů a pořád doleva...skoro to je jako kolotoč...ale okruh mám rád, i atmosféra je tady úžasná..Byl jsem se večer podívat po okolí a tady to teda žije! Fakt paráda...Volný trénink v pátek jsem se cítil v pohodě a zajel třetí čas. Odpoledne v Q1 jsem se pohyboval pořád vpředu,ale bylo tam pár chyb z mé strany, velký provoz a taky závěrečná pasáž nebyla v pořádku. Sedli jsme si na to mezi Q1a Q2 s tátou a změnili jak strategii tak nastavení - v poslední době mám raději volnou dráhu a zajíždím časy sám - vyjel jsem tedy až jako poslední a protože se zatáhlo, tak jsme do toho šli naplno od prvního kola.Výsledkem bylo druhé místo na startu...Takže po kvalifikacích spokojenost!"
 
První závod : "Start ok a pak se vytvořila skupina, kde jsme si to dávali až na cílovku..Z mé strany tam byla chyba v posledním okruhu, kdy jsem byl v jedné ze zatáček moc na vnějšku.... taky mne trochu překvapilo, že už je konec...ve sluníčku jsem špatně viděl na tabuli...ale i tak s pátým místem spokojenost...myslím, že to byla fakt dost dobrá bitva!
Druhý závod: "Start v pohodě, v prvních kolech se vytvořila 10-ti členná skupina, kde jsem se pohyboval v první trojce...bylo tam hrozně kontaktů, pořád jsme do sebe bouchali kapotama....prakticky se nedala jet čistá stopa, pořád jsem si musel hledat kousek místa...to bohužel vedlo v jednom okamžiku k chybě,která mne stála propad na konec téhle skupiny...probojovával jsem se kupředu, další jezdci chybovali...bohužel to na víc než znovu páté místo ve finiši nestačilo....znovu adrenalinový závod, podium bylo zase kousek , ale chyboval jsem a za to se v takhle vyrovnaném závodě platí - v mém případě mne to stálo podium....ale v celkovém pořadí jsem v top10...takže spokojenost...nyní mne čeká závod českého mistráku v Mostě a pak 3 týdny volno....no a potom už domácí Grand Prix v Brně..."Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist