Skončil výběr jezdců do Red Bull Rookies Cupu na příští rok

Ve třech postupových vlnách byl ukončen třídenní kvalifikační výběr pro účast na příštím ročníku Red Rookies Cupu 2013. Zúčastnilo se ho celkem 106 motocyklových talentů, z nichž se nakonec nejlepších 12 probojovalo do startovní listiny na příští sezonu a doplní tak 12 nejlepších mladých jezdců z letošní sezony.

Skončil výběr jezdců do Red Bull Rookies Cupu na příští rok
Celkem 106 jezdců a jezdkyň z 27 států - včetně dvou našich Michala Kolka a Romany Tomáškové - se zúčastnilo prvního výběrového kola na španělském okruhu Circuito di Monteblanco u města La Palma del Condado.

Argentina: Tomas Cassano

Austrálie: Troy Guenther, Nicholas Liminton, Tayla Relph, Australia, Olly Simpson, Lawson Walters

Belgie: Loris Cresson, Angelo Licciardi, Michael Verbrugghe

Česká repubika: Michal Kolek, Romana Tomášková

Dominikánská republika: Angel Daniel Toribio Genao, Wayne Reyne Veras Rodriguez

Estonsko: Hannes Soomer

Finsko: Sami Laaksonen, Felix Nässi

Francie: Robin Anne, Maximilien Bau, Enzo Boulom, Karl Croix, Valentin Grimoux, Pierre Langlois, Corentin Perolari, Felix Peron, Martin Renaudin

Holandsko: Bo Bendsneyder, Vasco Van der Valk

Indonésie: Imanuel Putra Pratna

Itálie: Kevin Arduini, Axel Bassani, Enea Bastianini, Nicolò Jarod Bulega, Cristiano Carpi, Matteo Ciprietti, Riccardo Filippini, Lorenzo Gabellini, Andrea Locatelli, Cecilia Masoni, Nicodemo Matturro, Damiano Mencarelli, Fausto Mincione, Manuel Pagliani, Agostino Santoro, Mario Tocca, Lorenzo Villamagna

Japonsko: Yuhta Amano, Ryuya Kanayama, Soushi Mihara

Jižní Afrika: Blaze Baker, Darryn Binder, Sylvano De Aguiar

Kanada: Tomas Casas, Stacey Nesbitt, Eden O’Shell

Německo: Alex Börner, Philipp Freitag, Jonas Geitner, Michael Gerstacker, Klaus Heidel, Nicolai Kraft, Aris Michail

Nový Zéland: Tyler Lincoln

Pakistán: Ammar Khalid

Polsko: Dominik Stefanowski

Portugalsko: David Ferreira

Rakousko: Kevin Rofner

Rusko: Makar Yurchenko

San Marino: Andrea Zanotti

Singapur: Azhar Mohd Noor

Španělsko: Aron Canet, Ferran Cardus González, Illan Fernandez, Augusto Fernandez, Hector Garzo Vicent, Oscar Gutierrez Iglesias, Joan Mir Mayrata, Marc Miralles Gonzalez, Francesc Perez Casas, Miquel Pons Payeras, Borja Quero Martinez, Gerard Riu Malé, Daniel Saez Gutierrez, Bartolomé Sanchez Pérez, Sara Sanchez Tamayo, David Sanchis Martinez, Pedro Soler Donat

Švýcarsko: Jesper Pellijeff

Turecko: Harun Cabuk, Toprak Razgatlioglu

USA: Anthony Alonso, Brandon Altmeyer, Alex Caldwell Wisdom, Palmer Kling, Jay Newton, Casey Tobolewski, Jayson Uribe

Velká Británie: Callum Bey, Joe Francis, Stefan Hill, Aaron Maxfield, Conor Parkhill, Lewis Rollo, Ross Simpson, Sam Smith, Taz Taylor, Ryan Watson
Do druhého kola vybrala komise složená z Gustla Auingera, Haralda Bartola, Petera Clifforda a Daniela Ribaltiho celkem 49 talentů, oba dva naši už mezi nimi bohužel chyběli.

Argentina: Tomas Cassano

Austrálie: Troy Guenther, Olly Simpson

Belgie:
Loris Cresson

Dominikánská republika: Angel Daniel Toribio Genao, Wayne Reyne Veras Rodriguez

Estonsko: Hannes Soomer

Finsko: Felix Nässi

Francie: Karl Croix, Pierre Langlois, Corentin Perolari

Japonsko: Yuhta Amano, Ryuya Kanayama, Soushi Mihara

Jižní Afrika: Darryn Binder

Indonésie: Imanuel Putra Pratna

Itálie: Kevin Arduini, Enea Bastianini, Nicolò Jarod Bulega, Matteo Ciprietti, Lorenzo Gabellini, Andrea Locatelli, Manuel Pagliani, Agostino Santoro, Mario Tocca

Kanada: Tomas Casas

Německo: Jonas Geitner, Klaus Heidel, Aris Michail

Rakousko: Kevin Rofner

Španělsko: Illan Fernandez, Augusto Fernandez, Hector Garzo Vicent, Oscar Gutierrez Iglesias, Joan Mir Mayrata, Marc Miralles Gonzalez, Miquel Pons Payeras, Bartolomé Sanchez Pérez, Sara Sanchez Tamayo, David Sanchis Martinez, Pedro Soler Donat

Turecko: Toprak Razgatlioglu

USA: Anthony Alonso, Brandon Altmeyer, Palmer Kling, Jayson Uribe

Velká Británie: Joe Francis, Lewis Rollo, Ross Simpson
Z tohoto druhého kola bylo potom vybráno dvanáct nejlepších, kteří tak doplní elitní davnáctku z roku letošního, tedy včetně našeho Karla Haniky.

Jinak příští rok se už pojede po vzoru GP kubatury Moto3 se čtyřtaktními motory KTM 250 ccm místo tradičních jednoválců KTM 125. V posledních rocích z tohoto seriálu postoupilo do závodů Grand Prix řada špičkových jezdců, stačí jmenovat - mimo jiné - třeba následující piloty: Luis Salom, Johann Zarco, Miguel Oliveira, náš Jakub Kornfeil či Niccolò Antonelli.

Vybraní piloti na rok 2013

Anthony Alonso (USA)
Enea Bastianini (Itálie)
Darryn Binder (Jižní Afrika)
Aris Michail (Německo)
Soushi Mihara (Japonsko)
Joan Mir (Španělsko)
Felix Nässi (Finsko)
Manuel Pagliani (Itálie)
Corentin Perolari (Francie)
Toprak Razgatlioglu (Turecko)
Olly Simpson (Austrálie)
Mario Tocca (Itálie)

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist