Pole position má Jorge Martin, Gbelec startuje patnáctý

Šesté kolo sezony absolvují jezdci Red Bull Rookies Cupu na dráze Silverstonu jako součást závodního víkendu Velké ceny Velké Británie. V pátek měli mladí a talentovaní závodníci dva tréninky a kvalifikaci, kterou vyhrál Španěl Jorge Martin před Manuelem Paglianim a Toprak Razgatlıoğlu. Čech Martin Gbelec startuje patnáctý z páté řady.

Lídr průběžného hodnocení šestnáctiletý Jorge Martin zvládl nástrahy počasí nejlépe ze všech svých soupeřů a časem 2´18,935 sekundy si pro oba závody v Británii zajistil první pozici na startu. Osmnáctiletý Ital Manuel Pagliani ztratil na první pozici necelé čtyři desetiny, sedmnáctiletý Turek Toprak Razgatlıoğlu byl o necelé půl sekundy pomalejší.

„Dnes to byl perfektní den,“ uvedl spokojený Jorge Martin. „Hned od začátku jsem se cítil velmi dobře a v nastavení jsme měnili jen minimum. Jediným problémem byl silný vítr, jinak bychom jeli ještě rychleji a před závodem si v této chvíli věřím.“
„Jak víte, starty nejsou má silná stránka, ale v trénincích se mi jich podařilo pár udělat opravdu dobře, takže pokud to dokážu v závodu zopakovat, mělo by to být dobré,“
pokračoval Martin a závěrem dodal: „Nepředpokládám, že bych ostatním ujel, ale pokud se mi podaří dobře odstartovat, možná by vedoucí skupinka mohla být do pěti jezdců nebo tak nějak.“

Český motocyklový závodník Martin Gbelec zajel v páteční kvalifikaci kolo časem 2´21,438 sekundy, což mu stačilo na patnáctou pozici v páté řadě na startu, kde je společně s třináctým Enzo Boulomem a čtrnáctým Marcem Garciou.

První závod jedou jezdci Red Bull Rookies Cupu v sobotu 30.srpna 2014 s termínem startu v 17:30 hodin. Druhé klání je na programu v neděli 31.srpna 2014 se startem v 17:00 hodin. Každý závod je vypsán na celkem čtrnáct kol.