Hanika vítězem finále v Aragonu

Český jezdec Karel Hanika vyhrál finálový závod Red Bull Rookies Cupu ve španělském Aragonu a zajistil si tak i celkový bronz v letošním juniorském šampionátu mistrovství světa silničních motocyklů.

Do dnešního závodu na 15 kol nejlépe odstartoval Španěl Ramirez před naším Hanikou a novopečeným šampionem Altem z Německa. Brzy se vytvořila 5-ti členná vedoucí skupina, ve které kromě už jmenovyných byli ještě Rakušan Trautman a Belgičan Loi. V tu dobu jel Němec Öttl 13. a Nizozemec Deroue dokonce až 15., což znamenalo pro našeho jezdce virtuálně šanci na titul vicemistra.

K vedoucímu kvintetu se brzy připojili ještě Španěl Martin a Belgičan Loi a skupina bojující o vítězství, tak čítala aktuálně celkem 7 jezdců.

Bohužel ve vedoucí skupině se tvrdě bojovalo a tak se brzy rozrostla na 10 a později až 13 teenagerů. A bohužel, hlavně Nizozemec Deroue se postupně propracoval až na průběžné 6. místo.

Do posledního kola vjížděli jezdci v pořadí Alt, Hanika, Trautman, přičemž průběh velmi pozorně sledoval z Pit Line i jediný český pilot v MotoGP Karel Abraham a velmi svému rodákovi z Brna fandil!
V cíli bylo nakonec pořadí Čech Karel Hanika jako první, neboť poslední kolo v Aragonu zajel opravdu PROFESORSKY!, nový šampion Florian Alt dojel druhý a včerejší vítěz Lukas Trautman pak doplnil stupně vítězů.

Tento výsledek znamenal, že šampionem se už včera stal Florian Alt z Německa s celkovým ziskem 233 bodů. Druhý skončil Scott Deroue z Nizozemska (177) a skvělý bronz v konečném pořadí šampionátu RBB 2012 patří Brňákovi Karlu Hanikovi (173).

Samozřejmě, že studentovi gymnasia na Lerchově ulici v Brně posíláme VELKOU GRATULACI!, neboť to po domácím Brně a po italském Misanu bylo už jeho třetí letošní vítězství a celkově vůbec sedmá bedna!