Do Estorilu přijíždí v pozici lídra Baldassarri

Součástí víkendové Velké ceny Portugalska je také druhé kolo juniorského šampionátu Red Bull Rookies Cupu, kde má Česká republika své zastoupení v podobě šestnáctiletého Karla Haniky.

Do Estorilu přijíždí v pozici lídra Baldassarri
Jen týden po úvodní sérii závodů na jihu Španělska zamířil Red Bull Rookies Cup do portugalského Estorilu, kde na mladé a talentované jezdce čeká další porce mistrovských bodů. O ty budou bojovat ve dvou závodech, které jsou na programu v sobotu a v neděli, vždy po skončení jízd motocyklového šampionátu.

Koncem dubna absolvoval Karel Hanika dva úvodní závody sezony, kde velmi dobře zabojoval v kvalifikaci, ale pátou pozici na startu nedokázal ani v jednom ze závodů dobře prodat. Pokaždé sice figuroval na špici, ale v sobotu po pádu cílem neprojel a v neděli byl šestnáctý. Zatím tak zůstává bez bodu, ale už tento víkend má příležitost vše změnit k lepšímu.

První závod v Jerezu vyhrál Němec Florian Alt a ve druhém klání bral plný počet bodů Ital Lorenzo Baldassarri, jemuž tak po úvodním podniku šampionátu patří s třiatřiceti body vedoucí pozice. Jeden bod za Italem je druhý Španěl Diego Pérez a průběžně třetí je s jednatřiceti body Portugalec Ivo Lopes.

Rozdíl mezi čtvrtým Marcosem Ramirezem a prvním Lorenzem Baldassarrim činí pouhé tři body, což je skutečně velmi vyrovnaný stav a o víkendu se tak máme na co těšit. Přímé přenosy ze závodů lze sledovat v sobotu 5.května a v neděli 6.května přímo na oficiálních stránkách šampionátu Red Bull Rookies Cupu.

Red Bull MotoGP Rookies Cup 2012 - stav po 2 závodech

01- Lorenzo Baldassarri – ITA – 33
02- Diego Perez – SPA – 32
03- Ivo Lopes – POR – 31
04- Marcos Ramirez – SPA – 30
05- Florian Alt – GER – 25
06- Philipp Ottl – GER – 23
07- Kyle Ryde – GBR – 13
08- Lukas Trautmann – AUT – 12
09- Bradley Ray – GBR – 11
10- Hafiq Azmi – MAL – 11
11- Livio Loi – BEL – 11
12- Joe Roberts – USA – 9
13- Aaron Espana – SPA – 7
14- Nicolò Castellini – ITA – 6
15- Scott Deroue – NED – 6
16- Jordan Weaving – RSA – 5
17- Jorge Martin – SPA – 4
18- Willi Albert – GER – 4
19- Simon Danilo – FRA – 3
20- Filippo Scalbi – ITA – 2
21- Yui Watanabe – JPN – 1
22- Stefano Manzi – ITA – 1

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist