Zprávy z Vallelungy

Na italském okruhu Vallelunga se jede poslední závod Mistrovství Světa Endurance a naše země má ve hře tři jezdce ve dvou týmech Slováka Martina Kuzmy.

Zprávy z Vallelungy
Na okruhu Vallelunga se koná poslední kolo Mistrovství Světa Endurance a naše malá země má v tomto závodě tři jezdce. V týmu Maco Moto Racing startují totiž vedle oficiálního jezdce Jiřího Dražďáka také Marek Svoboda, který se k tomuto slovenskému týmu připojil již při závodě v německém Oscherslebenu a nově také letošní Přeborník Volné třídy nad 600 ccm - Miloš Čihák, který tak zažívá svou velkou mezinárodní premiéru na motocyklové scéně. O průběhu prvních dnů poskytl informace přímo z Itálie pan Jiří Hanyk, manažer týmu Pro Race, tedy "domácího" týmu Miloše Čiháka. Já jen připomínám, že tým Maco Moto Racing byl pro tento závod rozdělen na dvě části, když na jednom motocyklu startuje Martin Kuzma, vlastník týmu a jezdec v jedné osobě společně s Milošem Čihákem, zatímco druhý tým Maco Moto Racing tvoří Jirka Dražďák s Marou Svobodou.
"V prvním měřeném treninku zajel Miloš jedoucí s Martinem Kuzmou celkově 14. nejrychlejší čas 1:23:176 a nejrychlejší z celého teamu. Vedoucí čas je zatím 1:20:288. V půl třetí se jede druhý hodinový trénink," zněly informace ze včerejších volných tréninků. Jirka Hanyk dále informoval o dnešní kvalifikaci: "Tým měl drobné problémy s motorem u motorky na které jede Mára s Jirkou. Teď je vše vyřešeno a tím pádem doufám, že dneska skutečně ať jedna nebo druhá motorka zaútočí na desítku. Stačí stáhnout jednu vteřinu a to si myslím není nereálné, i když ostatní asi také trochu zrychlí. Časy těch nejlepších určitě půjdou pod 1:19."
Dnes odpoledne pak byly na programu druhé měřené tréninky, ze kterých pro nás opět připravil krátkou informaci Jirka Hanyk: "Takže máme za sebou i druhý měřený trénink. Nebudu hodnotit dosažené časy, protože jedna motorka nejela a Miloš na té druhé odjel pár kol. Uvidíme zítra a v hlavně v neděli. Miloš s Macem klesli na 19. pozici a Mára s Jirkou se usadili na 23. místě. Celkem startuje 35 motorek, přičemž některé týmy mají dvě motorky jako my. Dokonce je tady tým, který má mužské a ženské družstvo."
Výsledky tréninku:
  1.- Suzuki Castrol Team - 1:19,265
  2.- Yamaha GMT94
  3.- Yamaha Endurance Moto 38
  4.- Yamaha Phase One Endurance
  5.- Ducati D.R.E.
------------------
19.- Maco Moto Racing 2 (Kuzma, Čihák) 1:23,730
------------------
23.- Maco Moto Racing 1 (Svoboda, Dražďák) 1:24,088

Foto: Jiří Hanyk

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist