Změny v MotoGP a WSBK

Francesco Zerbi pověřil zástupce Mistrovství Světa silničních motocyklů a Mistrovství Světa Superbike projednáním změn v obou šampionátech.

Změny v MotoGP a WSBK
Prezident FIM pan Francesco Zerbi vydal prohlášení, ve kterém se říká, že pověřil zástupce obou Mistrovství Světa, tedy zástupce Grand Prix a World Superbike, aby během tohoto měsíce provedli oddělené setkání s tématem – změny v pravidlech Mistrovství Světa. Hlavním téma těchto jednání by měly změny technických a bezpečnostních pravidel obou šampionátu.
Jak pan Zerbi říká, některé změny jsou potřebné ohledně velké síly, vysoké rychlosti a nové technologie prototypních motocyklů v Grand Prix, změny mají být zaměřené zejména na bezpečnost a to tak, aby nepotlačovali technickou evoluci. Naopak změny technických pravidel World Superbike se mají více zaměřit nato, že tyto stroje vycházejí z výrobních sérií a proto je potřeba pravidla technicky zjednodušit, aby stroje nebyly tolik nákladné. Jako příklad pro superbiky dává prezident technická pravidla šampionátů v USA, Japonsku nebo Velké Británii.
Poté co pan Zerbi obdrží zprávy z obou setkání zorganizuje schůzku kde kromě zástupců FIM budou i zástupci MSMA (asociace výrobců motocyklů) a obou promoterských společností, tedy Dorny (MotoGP) a FGSPORT (WSBK). Toto setkání již nyní předběžně naplánoval na 9. července 2003 do švýcarské Ženevy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist