Zlatá řidítka vyhrál Pešek

V pražském hotelu Hilton se 15. února uskutečnilo slavnostní vyhlášení ankety, ve které jsou vyhodnoceni nejlepší motorističtí sportovci uplynulé sezóny. Zatímco automobilový Zlatý volant byl vyhlašován již po jednatřicáté, letos podruhé bylo jeho součástí také vyhodnocení nejúspěšnějších motocyklových jezdců.

V této anketě, kde hlasují motorističtí novináři vyhrál podle očekávání silničář Lukáš Pešek, který tak obhájil své vítězství z loňského roku. Stejné pořadí bylo i na místě druhém, kde skončil soutěžák Roman Michalík. Změna byla na místě třetím, kde Libora Podmola vystřídal Lukáš Dryml.

Výsledky:

1. Lukáš Pešek (257 hlasů) – vloni celkově skončil na 4. místě v  mistrovství světa silničních motocyklů třídy do 125 ccm se ziskem 182 bodů. Startoval ve stáji Valsir Seedorf Derbi, v sezóně dosáhl dvou vítězství (GP Číny a GP Austrálie).

2. Roman Michalík (65 hlasů) – vítěz mistrovství Evropy v enduru ve třídě E2 i absolutně (motocykl Beta 450). V závěru sezóny se pro zranění nemohl zúčastnit šestidenní v Chile, kde se chtěl rozloučit s reprezentační kariérou.

3. Lukáš Dryml (54 hlasů) – jeden z nejúspěšnějších plochodrážních jezdců současnosti, po vážném zranění se dokázal vrátit na škvárové ovály a vybojovat si účast v Grand Prix 2008.

4. Libor Podmol (49 hlasů) - náš nejlepší současný jezdec freestyle motokrosu a dvojnásobný účastník X-Fighters Games obhájil letos titul vicemistra světa série FIM Freestyle World MX Championship.

5. Víťa Kuklík (44 hlasů) – vítěz mistrovství Evropy v enduru, šestý v mistrovství světa (třída E3, motocykl KTM 525). Při šestidenní měl stejně jako Michalík smůlu, přestože startoval, zlomil si ruku a soutěž nedokončil.

6. Karel Abraham (38 hlasů) – při své první sezóně v mistrovství světa silničních motocyklů třídy do 250 ccm startoval za tým AB Cardion a skončil na velmi dobrém 16. místě.