Zemřel František “Frankie” Mrázek

Ve věku osmasedmdesáti let zemřela motocyklová legenda František “Frankie” Mrázek, který se narodil 8.května 1936 v Brně.

Zemřel František “Frankie” Mrázek
František Mrázek začal závodit v roce 1950 a postupně se propracoval mezi elitu. V roce 1959 se oženil a přestěhoval do Bratislavy, kde bydlel až do roku 1965. V roce 1962 získal titul mistra republiky v třídě do 350ccm a o tři roky později emigroval do Kanady společně se svou manželkou, krasobruslařkou Janou Mrázkovou.
Tam v závodění pokračoval a jeho fanoušci mu dali přezdívku “Crazy Frankie“, protože stejně jako v Evropě, byl František “Frankie” Mrázek skvělým závodníkem také v Americe o čemž svědčí vítězství ve slavné Daytoně nebo celkem dvaatřicet titulů z Kanady a USA. Ve Spojených státech byl vyhlášen Jezdcem roku 1978 třídy Superbike.

Po návratu zpátky do Evropy František “Frankie” Mrázek závodil do roku 1991 v mistrovství republiky třídy Superbike. Závodit vlastně nepřestal nikdy, protože jsme jej dodnes mohli vídat v závodech historických motocyklů, kde sedlal stroj Triumph. Od roku 1950 absolvoval kolem dvou tisíc startů a zaznamenal přibližně 1300 vítězství.

Motocyklovým závodům zůstal František “Frankie” Mrázek věrný až do konce.

Čest jeho památce

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 13x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist