Ze španělského Jerezu veze Filip Salač body

Ve dnech 23. až 25.května 2014 tým Montáže Brož Racing absolvoval s jezdcem Filipem Salačem další závodní víkend při španělském mistrovství PRE MOTO 3 na okruhu Jerez.

Ze španělského Jerezu veze Filip Salač body
Při pátečních třech trénincích se neustále pracovalo na nastavení motocyklu. Panovalo teplé, slunečné počasí a celý víkend se jezdilo na suchých pneumatikách. Startovní pole bylo opět nabité a do první sobotní kvalifikace vyjelo čtyřiatřicet jezdců. Filip tento měřený trénink zajel na jednadvacátém místě, přičemž jsme v průběhu kvalifikace museli vyměnit řadící jednotku. Ve druhém měřeném tréninku skončil devatenáctý s časem 1´58,233 sekundy, kdy Pole Position získal Marc Garcia s časem 1´55,043 sekundy. Tento čas ale nestačil a Filip si vyjel jednadvacátou pozici na startovním roštu.
Tentýž den odpoledne byl vyhlášen první závod, kde Filip skvěle odstartoval a do prvního kola vjížděl na jedenáctém místě. Ve stejném kole ale Filip chyboval a vyjel na umělou trávu. Znovu se pak dostal do tempa, ale každé kolo byl viditelně znatelný hendikep motoru Moriwaki. Soupeři mají o dvanáct koní více, ztráty na rovinách musel dohánět na brzdy v zatáčkách, ale i tak to nestačilo a Filip dojel osmnáctý, když tři kola před koncem, byl závod předčasně ukončen z důvodu oleje na trati. Po závodu ale byli čtyři jeho soupeři diskvalifikováni a díky tomu si připsal dva body za čtrnácté místo.

O nedělním poledni byl odstartován druhý závod. Při zhasnutí startovní signalizace Filip opět dobře odjel, ale v první zatáčce musel zaklapnout a zařadil se na osmnácté pozici. Poté zahájil stíhací jízdu, kdy celou dobu bojoval ve skupince jezdců o deváté až sedmnácté místo. Závod dokončil znovu čtrnáctý.

Tento víkend hodnotíme opět kladně. První čtyři body jsou pro nás velmi cenné a Filipa nezbývá než pochválit, a doufat, že se nám podaří dostat motocykl na úroveň tohoto mistrovství. Tímto se samozřejmě nechceme na motocykl vymlouvat, ale je potřeba zmínit, že se Filip v závodě dostal na čas 1´56,296 sekundy a to ho jezdecky posouvá zase o krok dál. Rádi bychom poděkovali týmu Jiřího Brože montáže Brož, za skvělou technickou podporu, bez které bychom to jen stěží zvládli. Obzvlášť pak díky patří mechanikovi Tomášovi za skvěle odvedenou práci a profesionální přístup. Děkujeme také všem sponzorům a fanouškům, bez kterých bychom tenhle sport ani nemohli dělat.
Teď už se těšíme na další závod Moriwaki cupu, který se jede za čtrnáct dní v německém Oscherslebenu.

Filip Salač k víkendu ve Španělsku uvedl: „Celý víkend jsme měli problémy s nastavením podvozku, ale myslím, že jsme z naší motorky vymáčkli maximum. Trať mi sedla, jen mě mrzí, že nemám stejné podmínky jako moji soupeři, a tak pořád ještě jezdím za první desítkou. Budu doufat, že už do dalšího závodu seženeme alespoň materiál, abych se konečně mohl přiblížit jezdcům v top 10. Mechanici měli opravdu plné ruce práce, za což bych jim chtěl poděkovat. Hlavně Tomovi, se kterým se mi výborně spolupracovalo. Děkuji celému týmu Brož za podporu, všem sponzorům a opět i mým fanouškům.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist