Zdravotní potíže Bursu nezastavily

Zdravotní potíže postihly Michala Bursu před prvním závodem letošního mistrovství světa silničních motocyklů ve vytrvalostních závodech Endurance, kterého se český jezdec účastní jako člen německé stáje Team KFM-Herber Endurance.

Zdravotní potíže Bursu nezastavily
Zdravotní potíže Bursu nezastavily
Zdravotní potíže postihly Michala Bursu před prvním závodem letošního mistrovství světa silničních motocyklů ve vytrvalostních závodech Endurance, kterého se český jezdec účastní jako člen německé stáje Team KFM-Herber Endurance. Viróza přepadla Bursu nedlouho před odjezdem na italský okruh Imola, kde šampionát začíná. Navzdory problémům ovšem jediný český zástupce v mistrovství na Apeninský poloostrov odcestoval a v závodě na 200 mil bude startovat.
Na zdravotní problémy si Michal Bursa začal stěžovat dva dny před cestou do Itálie. "Něco na mě najednou leze," říkal devětatřicetiletý jezdec. "Není mi dobře, bolí mě celé tělo. Asi to bude nějaká chřipka. Zřejmě jsem prochladl," konstatoval dále pražský závodník, ale vůbec si nepřipouštěl, že by měl v úvodním mistrovském klání chybět. "Ani v nejmenším mě nenapadlo, že bych v Imole nemohl startovat. Věřím, že do závodů se z toho dostanu," sdělil Bursa a poznamenal, že mu zdravotní potíže rozhodně nevzaly motivaci a chuť do závodění. "Na okruhu Imola startuji rád. Je to hezká rychlá trať a závody mají báječnou atmosféru. To dokazuje i startovní listina, která je pořádně našlapaná a naznačuje, že to bude velká bitva," uvedl jezdec.
Ve startovní listině pro první mistrovský závod je Bursa zapsán společně s Němcem Hansem Herberem a Švédem Gustavem Perssonem. Dříve avizovaná týmová sestava ovšem v takovém složení nenastoupí. "Budeme startovat pouze ve dvou. Nepojede Persson, protože má zlomená žebra a klíční kost," informoval český jezdec. "Jednalo se, že by sestavu ještě doplnil bývalý účastník superbikového mistrovství světa Ital Piergorgio Bontempi, ale ten se nakonec rozhodl stavovat v jiné stáji," uvedl dále Bursa a dodával: "Dvěstěmílový závod není dlouhý a můžeme jej bez potíží absolvovat pouze ve dvojici. Myslím, že je dokonce lepší, když Persson s námi nepojede. V testech se postupně ukázalo, že Švéd není v potřebné kondici, stále více zaostával a v kratším závodě by jeho výkon výsledek podstatně ovlivnil."
Před kvalifikací si Michal Bursa ještě odzkouší motocykl, na kterém bylo provedeno po testování několik změn. "Bylo třeba doladit některé partie, ale už nebyla příležitost něco odzkoušet. Doufám, že se to neprojeví jako Achillova pata týmu," řekl Bursa a zvažoval nad osobním problémem startu do závodu. "Nechce se mi startovat, protože s tím budou potíže. Pokud ovšem v kvalifikaci zajedu rychlejší čas než Hansen, a v testech tomu tak vždy bylo, měl bych závod rozjíždět. Na startu je však potřeba k motocyklu běžet a s tím mám potíže, které se objevily po lednové operaci kolena," vysvětlil jezdec a dodával: "Snad se nějak domluvíme." Motor Sport Media MSM 2000
Lapáček Karel
tel.: 472 775 739 nebo 728 938 663
e-mail: msm2000@seznam.cz

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist