Začínají další testy v Sepangu

Celkem jedenáct týmů MotoGP se od zítřka bude snažit co nejlépe připravit své motocykly na nadcházející sezónu. Test v Sepangu přinese první ostré porovnání Valentina Rossiho a jeho protivníků.

Začínají další testy v Sepangu
Patrně největší test letošní zimy proběhne od středy do pátku na malajsijském okruhu Sepang (POZOR! Stále se nejedná o oficiální IRTA testy, jak milně poznamenal o posledním testování Yamahy pan Ondřej Horský v časopise Svět motorů, ale "pouze" o soukromé testování týmů MotoGP). Tohoto třídenního testu se totiž zúčastní celkem jedenáct týmů z nejprestižnější třídy MotoGP, když z této kategorie budou chybět pouze jezdci týmu Proton KR a WCM.
Dočkáme se tak prvního opravdového setkání Valentina Rossiho s ostatními jezdci, mezi kterými pochopitelně nebudou chybět jeho bývalý kolegové z továrny Honda. Při těchto testech by již mohli právě někteří jezdci Hondy testovat nový stroj pro rok 2004. očekává se, že Nicky Hayden i Alex Barros, který se poprvé po "stáži" u Yamahy posadí do sedla Hondy, tento stroj dostanou. Nový motocykl by měly testovat i jezdci Yamahy Valentino Rossi a Carlos Checa, zatímco Marco Melandri i Norick Abe zahájí testování na upravených modelech loňského roku.
Dychtiví po srovnání s konkurencí jsou oba jezdci týmu Ducati Marlboro, ke kterým se tentokrát přidají i oba jezdci Luise D´Antína - Neil Hodgson a Ruben Xaus. Oba superbikový velikáni z poslední sezóny WSBK se poprvé představí v prakticky celé konkurenci kolegů z MotoGP.
Pokračovat ve vývoji stroje GSV-R a přípravě nastavení i hledání nejoptimálnějších pneumatik Bridgestone bude tovární tým Suzuki, kde se vedle Kennyho Robertse jr. posadí do sedla litrového stroje španělský jezdec Gregorio Lavilla, jenž při těchto testech nahradí zraněného Johna Hopkinse.
Při posledním testu v Sepangu zaznamenala výrazný pokrok továrna Kawasaki, která si od nadcházejících dnů slibuje další posun ve svém vývoji.
Třetí test stroje Aprilia RS3 Cube absolvuje i Brit Shane "Shakey" Byrne, pro kterého to bude také první vážnější porovnání s nejvěhlasnějšími jezdci. Další Brit italské továrny - Jeremy McWilliams bude spoléhat na své umění a zkušenosti, které by ho po nevýrazných výkonech z posledního testu měly posunout více kupředu.
Svého jezdce opět pošle testovat s těmi nejlepšími i Mamoru Moriwaki. Tímto jezdcem je pochopitelně Australan Andrew Pitt, který se bude pokoušet opět výrazně oživit naděje prototypu Moriwaki MD 211 VF.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist