Yamaha proti Hondě

Továrna Yamaha chce v Motegi, tedy na okruhu jenž patří továrně Honda, porazit svého velkého rivala - Hondu a Valentino Rossi je na tento kousek patřičně naladěn.

Yamaha proti Hondě
Poté, co Valentino Rossi získal v portugalském Estorilu své šesté vítězství na motocyklu Yamaha YZR M1, přijíždí tento italský velikán do Motegi se zcela jasným cílem – dokázat porazit konkurenční Hondu na jejich domácím hřišti (okruh Twin Ring v Motegi si nechala postavit továrna Honda ke svému padesátiletému jubileu). Velké očekávání potvrdil také test, který tovární tým Yamahy absolvoval po posledním závodě Grand Prix, kde se drobné změny výrazně podílely na lepším výkonu ve spodních patrech otáček motoru.
“Nyní ke konci sezóny je každý následující závod důležitý,“ říká Valentino Rossi před Grand Prix Japonska. “Motegi bude pro nás hodně tvrdé, ale i hodně důležité. Toto je okruh Hondy, která zde bude mít i zvláštního jezdce. Bude docela obtížné je zde porazit, ale pokusím se o to. Zde je kladen velký požadavek na zrychlení, jsou zde tři rovinky na pátý převodový stupeň a jedna na šestý. Doufám, že nalezneme výkon, který budu potřebovat. Motegi není mým oblíbeným okruhem, ale pokusím se jet co nejlépe. Nemyslím si, že šampionát bude rozhodnutý ještě před posledním závodem, ale pokud by se tak stalo, bylo by to dobré. Gibernau vypadal v české Grand Prix velmi silný, proto bylo pro mne velmi důležité vítězství v Estorilu. Minulý rok bylo v Motegi na prvních místech pět motocyklů Honda a tak to pro nás bude docela těžké, ale každý v týmu jde za vítězstvím a tak za ním půjdu i já!“
Pokusit se o co nejlepší výsledek zcela jistě bude chtít v Motegi i Rossiho týmový kolega Carlos Checa, který do Japonska přijíždí povzbuzen o solidní výsledek jak v posledním závodě MotoGP, tak v následujících testech na okruhu Estoril. Okruh Motegi je navíc pro španělského jezdce okruhem, jenž řadí mezi své oblíbené.
“Mám okruh Motegi hodně rád, obzvlášť pokud jezdím vpředu,“ říká carlos Checa. “Je to dobrá dráha, kterou preferuji před mnohými jinými okruhy. Hodně lidí tento okruh nemá rádo, já si myslím, že je zde vše dobře zorganizované, bezpečné, je zde dobré ubytování i dobré ostatní zařízení. Užívám si zdejší závody, jsou klidnější než ty evropské. Na tomto okruhu je několik sekcí náročných na brždění, myslím že v těchto sekcích budeme mít výhodu. V minulosti tam byl motocykl dobrý. Potřebujeme trochu více zrychlení, ale to bychom měli mít. Okruh má dobrou přilnavost a to by mi mělo pomoci získat důvěru. Protože je letos pouze jeden japonský závod, myslím si, že na nás všechny bude kladen trochu větší tlak. Jsem si však jistý, že můžu v Motegi bojovat o pódium.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist