Yamaha Kurz do Mugella pro body

Tým Yamaha Kurz si do italského Mugella jede pro světové body, jistě nejen já jim je přeji.

Yamaha Kurz do Mugella pro body
Po testování na okruhu v Brně se chystá tým Yamaha Kurz s jezdci Naoki Matsudem a Jaroslavem Hulešem na další závod Grand Prix do italského Mugella. Samotné testování na Masarykově okruhu přineslo několik poznatků, ze kterých je zřejmě pro nás nejpodstatnější hledání a optimalizování výkonu Jardova stroje Yamaha TZ 250. “Jarda s Naokim si vyměnili stroje,“ sděluje do telefonu dnes již známou zprávu manažer týmu Josef Liška a ihned pokračuje: “Matsudo má s tímto motocyklem obrovské zkušenosti a tak jeho zjištění nám hodně pomůže. Vše co nalezl předal svým mechanikům, kteří se to budou nyní pokoušet zlepšit. Našli se problémy především mezi 10 000 – 12 000 ot/m. Vlastně problém je již od spodku,“ naznačuje pan Liška problémy, které v minulých závodech zapříčinili, že Jardův stroj patřil v maximálních rychlostech k nejpomalejším v celém startovním poli třídy 250 ccm.
Před týmem je náročný závod na okruhu kde je velmi důležitá maximální rychlost motocyklů. Dlouhá cílová rovinka strojům Yamaha nebude vyhovovat, ale v zatáčkovitých partiích by stroje ostatním mohli konkurovat. “Na tomto okruhu se nám nedařilo ani v loňském roce,“ pokračuje Josef Liška. “Zejména Aprilie jsou zde hodně rychlé a tak uvidíme jak se nám bude proti nim dařit.“
Zatímco Jarda Huleš v Le Mans dosáhl již třetího šestnáctého místa v řadě, Naoki Matsudo skvělým výkonem dotáhl jezdce před sebou, se kterými se následně snažil bojovat dokonce o pódiové umístnění. “Do Mugella jedeme s tým, aby Matsudo dokončil závod do desátého místa a Jarda konečně bodoval,“ prozrazuje cíle týmu Yamaha Kurz manažer Josef Liška.
Nám nyní nezbývá, než popřát týmu v němž jezdí náš nejúspěšnější jezdec posledních let, aby konečně prolomil smůlu v případě Jardy Huleše a aby jim vyšli jejich záměry nejen do nejbližšího závodu.
Závěrem mi dovolte připomenout loňské umístnění jezdců tohoto týmu. Naoki Matsudo dokončil závod třídy 250 ccm na 14. místě a připsal si tak dva body, Jaroslav Huleš startoval tehdy ještě ve třídě 125 ccm, ale porucha jeho Aprilie ho zastavila prakticky ještě na startu závodu.
Do letošního závodu tedy - hodně štěstí!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist