WSBK Valencia - 2. kvalifikace

Karty pro odpolední superbikové Superpole jsou rozdány. Jako poslední se na své měřené kolo vydá vítěz kvalifikace Neil Hodgson, hned za svým kolegou Rubenem Xausem a překvapivě Troyem Corserem.

WSBK Valencia - 2. kvalifikace
Druhá kvalifikace třídy Superbike určila pořadí na místech od sedmnácté pozice a také jezdce pro odpolední Superpole (start v 16:00 hod.) Ačkoliv nezlepšil svůj páteční výkon, stejně se nakonec z vítězství v kvalifikaci radoval britský tovární pilot Ducati Neil Hodgson (1:34,932) na stroji Ducati 999 F03. Hned za svými zády však má svého týmového kolegu Rubena Xause, který se dnes dokázal zlepšit na 1:35,069. Doslova šok způsobuje jezdec, ale především motocykl na třetí pozici. Jméno Troye Corsera by v této části výsledkové listiny nebylo až tak divné, ale jistě nikdo nečekal, že hned při svém debutu se na této pozici objeví stroj FP1. Corserův čas na jedno kolo - 1:35,200 a tedy o pouhých 0,268 za zřejmě nejlepším superbikovým strojem současnosti, strojem Ducati 999 F03 v rukou Neila Hodgsona. První řadu uzavře další Brit Chris Walker, který s loňským továrním modelem Ducati 998 F02 dokázal zajet jedno kolo za 1:35,347. Tento čas však dosáhl již včera a dnes se již nedokázal zlepšit.
Na dalších místech do odpoledního superpole postupují kolega Walkera James Toseland, Australan Steve Martin, veterán Pier Francesco Chili, solidní Régis Laconi, druhý Foggyho jezdec Brit James Haydon, desítku nejlepších uzavírající Marco Borciani. Dále postupují také Giovani Bussei jako nejlepší jezdec se čtyřválcovým litrovým strojem (Yamaha YZF R1), Lucio Pedercini, tovární jezdec Suzuki Gregorio Lavilla, Mauro Sanchini na Kawasaki ZX-7RR a domácí borci David Garcia s Juanem Bautistou Borjou, který uzavírá šestnáctku vyvolených.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist