WSBK Valencia - 1. kvalifikace

Ve Valencii pokračovali kvalifikace třídou World Superbike, která se stala snadnou kořistí Neila Hodgsona na továrním stroji Ducati 999 F03.

WSBK Valencia - 1. kvalifikace
I přestože Neil Hodgson z továrního týmu Ducati Fila vypustil závěr první kvalifikace, stal se jejím vítězem. Jeho výsledný čas prvního dne zní 1:34,932 min. a odsunul tak na druhé místo svého krajana Chrise Walkera o skoro půl sekundy (0,415). Třetí pozice po první kvalifikaci třídy World Superbike obsadil týmový kolega vítězného Hodgsona Ruben Xaus (+0,484) a čtvrtou pozici pak veterán Pier Francesco Chili (+0,755).
Páté místo v první kvalifikaci obsadil Steve Martin před šestým Jamesem Toselandem. Až na sedmém místě je první motocykl jiné značky než je italská Ducati. Tímto motocyklem je Anglo-malajsijský stroj FP1 v rukou australského veterána Troye Corsera. Druhou řadu poté uzavírá italský pilot Marco Borciani jenž opět zahajuje čtveřici jezdců na motocyklech Ducati (998RS). Devátá pozice patří v první kvalifikaci navrátilci Régisu Laconimu a desítku nejlepších uzavírá Lucio Pedercini. Jedenáctý je Davd Garcia a dvanáctý Gregorio Lavilla, tedy jezdec prvního litrového čtyřválce v tomto případě Suzuki GSX-R1000. Do sobotního Superpole by se po dnešní kvalifikaci ještě vešli James Haydon na druhém stroji FP1, Nello Russo na Ducati 998RS, Giovanni Bussei na Yamaze YZF R1 a posledním by byl šestnáctý Mauro Sanchini se strojem Kawasaki ZX-7RR.
Do kvalifikace, která pokračuje zítra dopoledne, se zapojilo celkem 23 jezdců a všichni se prozatím kvalifikovali i když poslední Martin Benito Isaac se strojem Yamaha YZF R1 pouze s "odřenou" kombinézou.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist