WSBK Silverstone - Superpole

Frankie Chili se v Superpole propadl na poslední místo, zatímco z vítězství se radoval Régis Laconi.

Régis Laconi získal Pole Position pro starty zítřejších závodů třídy Superbike, když s časem 1:54,331 zvítězil v dnešním Superpole. Na druhém místě se umístil Chris Vermeulen, který za tovární Ducati zaostal o 0,312 sekundy. Japonský jezdec Noriyuki Haga absolvoval své kolo za 1:54,812 a obsadil celkové třetí místo. První řadu pak ještě doplní druhý tovární jezdec Ducati James Toseland, který byl o 0,645 sekundy pomalejší než Laconi.
Do druhé řady se postaví Leon Haslam, dále Troy Corser na motocyklu Petronas FP1, "kartař" James Ellison a Steve Martin. Třetí řadu pak vytvoří Marco Borciani, Lucio Pedrcini, Garry McCoy a Mauro sanchini, zatímco do čtvrté řady se postaví Chris Walker, který se nemůže vzpamatovat ze svého ranního pádu, Ivan Clementi, po chybě Gianluca Nanneli a překvapivě také vítěz kvalifikace Pier Francesco Chili, jemuž vypověděl při Superpolovém kole službu jeho motocykl Ducati.
Ostatní řady budou vytvořené dle pořadí kvalifikace.

Aktuální výsledky z Mistrovství Světa Superbike na okruhu Silverstone naleznete v sekci VÝSLEDKY.