WSBK Silverstone - pátek

Chili, Muggeridge a Vizziello si zajistili předběžné Pole Position pro nedělní závody. V našich týmech "střídavě oblačno".

Supersport
Vítězem úvodní kvalifikace třídy Supersport se stal australský jezdec Karl Muggeridge (1:56,715) se strojem Honda CBR 600RR před Francouzem Fabienem Foretem (+0,131), jenž vodí tovární stroj Yamaha YZF R6 a svým krajanem a týmovým kolegou Broc Parkesem (+0,318). Na čtvrtém místě dnes skončil Sebastien Charpentier před pátým Alessio Corradim (oba Honda CBR 600RR) a šestým Kevinem Curtainem (Yamaha YZF R6), jenž tak doplnil trojici Australanů v první šestce. Sedmé místo předběžně vybojoval Lorenzo lanzi s továrním strojem Ducati 749R, zatímco osmý skončil Pere Riba s motocyklem Kawasaki ZX-6RR startující na divokou kartu (Riba letos úspěšně jezdí britské mistrovství - v současnosti je na 4. místě celkového pořadí). Desítku nejrychlejších doplnil devátý Jürgen Van Den Goorbergh (Yamaha YZF r6) a desátý Stéphane Chambon (Suzuki GSX-R600).
Superbike
Pier Francesco Chili (Ducati 999RS) se s časem 1:55,043 radoval z předběžného Pole Position ve třídě Superbike, když dokázal o 0,365 sekundy odsunout na druhé místo australského jezdce a loňského Mistra Světa třídy Supersport, Chrise Vermeulena (Honda CBR 1000RR). Třetím jezdcem v cíli dnešní kvalifikace se stal tovární pilot Ducati Régis Laconi (Ducati 999 F04), který zaostal za Chilim o 0,372 sekundy.
Na čtvrtém místě skončil Noriyuki Haga (Ducati 999RS), který na páté místo odsunul Gianlucu Nannelliho (Ducati 998RS), na šesté Marco Borcianiho (Ducati 999RS), na sedmé druhého továrního jezdce Ducati, Jamese Toselanda a na osmé australskou hvězdu Garry McCoye. Devátý skončil Lucio Pedercini a desátý Troy Corser s motocyklem Petronas FP1.
Nejlepší stroj kawasaki ZX-10R skončil na dvanáctém místě, když v jeho sedle seděl Ital Ivan Clementi, nejlepší stroj Yamaha YZF R1 byl dnes patnáctý, když ho po okruhu Silverstone vodil James Ellison, jediný domácí jezdec startující s divokou kartou (hvězdy domácího British Superbike nestartují z důvodu pneumatik, protože na svých motocyklech používají jiné pneu než je Pirelli - oficiální a především jediný dodavatel WSBK .... stejné to bude zřejmě i v USA, kde všichni jezdci AMA U. S. Superbike vozí pneu Dunlop nebo Michelin).
Náš Jiří Mrkývka zajel čas 1:58,630 a se ztrátou 3,587 sekundy se umístil na 20. místě.
Superstock
Vedoucí jezdec celkové klasifikace této třídy, tedy Ital Gianluca Vizziello, se radoval z vítězství v úvodní kvalifikaci na další závod evropského šampionátu "štoků". Vizziello časem 1:58,066 odsunul na druhou pozici o 0,209 sekundy svého krajana Riccardo Chiarella. Třetím jezdcem dnešního pořadí byl Belgičan v německých službách Didier Van Keymeulen, jenž na Vizziella ztratil 0,322 sekundy. Pětici nejrychlejších doplnili čtvrtý Ilario Dionisi a pátý Lorenzo Alfonsi.
Tým KL Intermoto CZECH Republic nasadil do kvalifikace opět oba své jezdce, z nichž byl dnes rychlejší Španěl Alex Martinez, jenž poprvé usedl za řidítka motocyklu Kawasaki ZX-10R zapůjčeném italským týmem Papa Kawasaki (Martinez za tento tým nastoupí v italském šampionátu třídy Superstock). Alex zaostal za Vizziellem o 2,195 sekundy a obsadil 11. pozici, zatímco jeho týmový kolega Tomáš Mikšovský byl pomalejší než Vizziello o 2,701 sekundy a po první části mu patří 16. pozice.
Jezdci týmu KL Intermoto se s přehledem vešli do kvalifikačního limitu 107% času nejrychlejšího Vizziella (2:06,332), ovšem hůře na tom jsou jezdci druhého českého týmu Akuna Racing, z kterých si dnes zajistil účast v nedělním závodě pouze zkušenější Jiří Kadeřábek (2:05,372), zatímco nováček Tomáš Holubec (2:07,588) musí stejně jako v Oscherslebenu spoléhat na druhou část kvalifikačních bojů.
Slovák Libor Buček v Británii nestartuje.