WSBK Oschersleben - Superpole

Vítězem superbikového WET Superpole se stal britský jezdec Neil Hodgson, který si tak zadělal na rekordní zápis do historické knihy Mistrovství Světa Superbiků.

Z důvodu špatného počasí, které dnes zaskočilo motocyklisty na okruhu Oschersleben se ředitelství závodu rozhodlo vyhlásit odpolední Superpole jako tzv. WET Superpole. Znamená to, že jezdci nemají k dispozici pouze jedno měřené kolo, ale pořadí v prvních čtyřech startovních řadách určí jakýsi trénink kdy jezdci mají během určitého času (50 min.) možnost zajet nejlepší čas při dvanácti měřených kolech.
Tento superpolový trénink vyhrál britský jezdec a vedoucí muž letošního šampionátu Neil Hodgson (1:26,907), který své nejrychlejší kolo zajel v pořadí až pod číslem 12 a tedy na samém konci superpole, kdy v té době byl na trati již pouze on a francouzský jezdec Régis Laconi.
Jako druhý se v Superpole umístnil italský veterán Frankie Chili (+0,035). První řadu pro zítřejší starty závodů si zabezpečili i oba jezdci týmu HM Plant Ducati, když James Toseland (+292) byl třetí a Chris Walker i přes svůj pád čtvrtý (+0,667)
Do druhé řady se zítra postaví pátý Régis Laconi a dále šestý Steve Martin společně s Gerorio Lavillou jenž dnes skončil na sedmém místě a Rubenen Xausem, který obsadil osmou pozici. Třetí řadu vytvoří druhý tovární stroj Suzuki GSX-R1000 v sedle s Vittorio Iannuzzem, dále pak Ducati 998RS v sedle s Juanem Bautistou Borjou a Lucio Pedercinim. V sedle stroje Petronas FP1 se na konec třetí řady postaví Troy Corser. Čtvrtá řada bude zcela italská, když místa si do ní vybojovali krajané Marco Borciani, Mauro Sanchini, Ivan Clementi a Giovani Bussei.