WSBK Oschersleben - neděle

Haga a Laconi se radovali z vítězství ve třídě Superbike, po diskvalifikaci všech továrních jezdců Hondy se z prvních dvou míst ve třídě Supersport radovali jezdci Suzuki, Vizziello pokračuje ve své jízdě.

Superbike - 1. závod
V naprosto jednoznačnou záležitost změnil ve svůj prospěch první závod japonský jezdec Noriyuki Haga, který od startu do cíle pouze zvyšoval svůj náskok před ostatními jezdci. Na druhém místě tak s odstupem 5,164 sekundy dojel britský tovární pilot Ducati James Toseland, jenž svedl vynikající souboj s nestárnoucím Pierfrancesco Chilim. Za Chilim dokončil závod na čtvrtém místě Troy Corser, jenž zpočátku držel s dvojicí Chili-Toseland krok, ale od poloviny to byl pro něj již pouze osamělý boj. Pro páté místo si dojel Steve Martin před šestým Régisem Laconim, který byl ještě před závodem potrestaný trestem projetí boxové komunikace zato, že po kvalifikaci nefungoval jeho bezpečnostní ventil pro přerušení dodávky paliva při naklonění motocyklu.
Sedmou pozici vybojoval Leon Haslam, osmou "kartař" Jürgen Oelschläger, devátou Garry McCoy a desátou Mauro Sanchini.
Náš Jiří Mrkývka závod nedokončil, když na jeho stroji Ducati 998RS praskla vodní hadice od chladiče.
Superbike - 2. závod
Régis Laconi zvítězil ve druhém závodě třídy Superbike a spravil si tak náladu po marném boji proti rozhodnutí ředitelství závodu o jeho trestu do prvního závodu. O své vítězství však musel Laconi dlouho bojovat, když na prvním místě jezdil víc jak polovinu závodu Noriyuki Haga, jenž však šest kol před cílem musel ze závodu pro technickou poruchu odstoupit. Pro Hagu to bylo o to smutnější, že si nad Laconim začal budovat mísrný náskok, který ve finále závodu mohl být rozhodující.
Na druhém místě tak závod dokončil opět James Toseland, který nám předvedl velmi osamělou jízdu. Odstoupení Hagy dostalo paradoxně na stupně vítězů jeho mladého kolegu z týmu Renegade Ducati, britského jezdce Leona Haslam, který se z pocitu finálního pódia SBK radoval poprvé v životě.
Čtvrté místo obsadil velmi dobře jedoucí Garry McCoy, jenž za svými zády udržel Gianlucu Nannelliho. Šestou pozici získal pro stroj Kawasaki Mauro Sanchini, sedmou pro Petronas Chris Walker a osmou pro Hondu Chris Vermeulen. Desítku nejlepších doplnili ještě devátý Ivan Clementi a desátý Andreas Meklau.
Náš Jiří Mrkývka v prvních kolech bojoval s početnou skupinou jezdců, kteří se prali o poslední dvě bodované pozice. Po několika jezdcích, kteří havarovali či odstoupili, se Mrkva dostal na patnácté místo a raději zvolil cestu jistého bodu. Za této situace si dojel letos podruhé pro body, když mu v cíli patřilo výborné třinácté místo.
Do čela šampionátu se vrátil James Toseland (157 bodů), který má na druhého Régise Laconiho (155) dva body náskok. Třetí je Pirfrancesco Chili (113), čtvrtý Garry McCoy (107) a pátý Noriyuki Haga (94). Náš Jiří Mrkývka (9) je nyní na 21. místě.
Supersport
Pořadí po projetí cílem - Karl Muggeridge, Broc Parkes, Sébastian Charpentier. Pořadí v cíli - Stéphane Chambon, Katsuaki Fujiwara, Jürgen vd Goorbergh.
Ptáte se proč? Tovární týmy Hondy použily do závodu nové zadní kolo, které však doposud nebylo homologované. Následovalo to co muselo - diskvalifikace všech třech továrních týmu Hondy - Ten Kate Honda (Muggeridge, Parkes), Klaffi Honda (Charpentier, Neukirchner) a Italia Megabike (Corradi, Sacchetti).
Za vítěznou trojicí jezdců, kteří se však neradovali na pódiu po samotném závodě, dokončil čtvrtý Christian Kellner a pátý Lorenzo Lanzi. Diskvalifikace šestice jezdců vynesla na vynikající umístnění Barryho Venemana, který se mohl radovat ze šestého místo, stejně jako Kai Borre Anderson ze sedmého.Osmý dojel Werner Daemen před devátým Sébastienem LeGrelle a desátým Matthieu Lagrivem.
Druhé pódium v řadě, které získal po diskvalifikaci rychlejších jezdců a páté letošní, které dosáhl bez přerušení, nejenže udrželo Jürgena vd Goorbergha (89) na čele šampionátu, ale dokonce zvýraznilo jeho náskok, když na druhého Karl Muggeridgeho (62) má nyní náskok 27 bodů. Třetí je v celkovém pořadí Katsuaki Fujiwara (54) před svým kolegou Stéphane Chambonem (51) a pátým Kevinem Kurtainem (47), jenž na domácí trati svého týmu havaroval.
Superstock
Gianluca Vizziello se radoval z dalšího vítězství, když prakticky celý závod jezdil se zle dotírajícím Didierem Van Keymeulenem. Právě belgický jezdec skončil se ztrátou 0,346 sekundy na druhém místě. Třetí projel cílem Kenan Sofuoglo, jenž přivedl na cílovou čáru početnou skupinu jezdců. Čtvrtý dokončil závod Bertran Martinez Mas a pátý Roberto Chiarello.
Z našich jezdců se nejvýše prosadil Tomáš Mikšovský (+16,994), který zajel vynikající závod, na jehož konci se radoval ze tří bodů za třinácté místo. Druhým českým jezdcem v cíli byl novic na evropském poli Tomáš Holubec, který svůj teprve čtvrtý závod v kariéře a šesté svezení po závodním okruhu, proměnil se ztrátou 1:22,713 v 29. místo.
Slovák Libor Buček dokončil se ztrátou 1:08,375 na 27. pozici, zatímco druhý jezdec týmu KL Intermoto, Španěl Alex Martinez Mas odstoupil z deváté pozice pro poruchu motocyklu (ztráta výkonu). Jiří Kadeřábek ani ve svém druhém závodě tohoto šampionátu neviděl cíl, když po pádu na Monze odstoupil tentokrát pro poruchu motocyklu.
V celkovém pořadí evropského šampionátu je na čele Vizziello (95), druhý je Lorenzo Alfonsi (74) a třetí Didier Van Keymeulen (49). Alex Martinez kles na 17. místo, zatímco Tomáš Mikšovský je na 25. místě.