WSBK Oschersleben - 2. kvalifikace

Déšť poznamenal i kvalifikaci třídy World Superbike, ve které dnes zvítězil Chris Walker. Dobře se prezentoval také náš Jiří Mrkývka.

WSBK Oschersleben - 2. kvalifikace
Vytrvalý déšť nad německým okruhem Motopark v Oscherslebenu zapříčinil, že pořadí ze včerejší kvalifikace zůstalo nezměněné a jezdci se tedy na startovní rošt postaví dle pátečních časů. Podívejme se tedy alespoň na několik nejrychlejších jezdců v dnešní mokré části.
Absolutně nejrychlejším jezdcem dnešní "WET" kvalifikace byl britský jezdec Chris Walker na stroji Ducati 998 F02, který jedno kolo zajel za 1:41,194 a tedy o 0,427 sekundy rychleji než druhý dnešní jezdec Régis Laconi z Francie (Ducati 998RS). Třetím mužem mokrého asfaltu byl dnes tovární pilot Ducati Ruben Xaus ze Španělska (Ducati 999 F03).
Na dalších místech, ale již více než se sekundovým odstupem se seřadili Pierfrancesco Chili (Ducati 998RS), Gregorio Lavilla (Suzuki GSX-R1000), James Toseland (Ducati 998RS) či Mauro Sanchini (Kawasaki ZX-7RR). Až osmé místo patřilo vedoucímu jezdci celkového pořadí šampionátu, Britu Neilu Hodgsonovi (Ducati 999 F03), který za vítězným Walkerem zaostal o více jak čtyři sekundy (+4,447).
Do mokré kvalifikace nastoupil i náš Jiří Mrkývka (Ducati 998RS), který se dnes vůbec nemusí za svůj výkon stydět, když skončil s časem 1:47,351 na výborném 13. místě.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist