WSBK Misano - 2. kval. SSP

Francouz Charpentie vítězí v kvalifikaci na zítřejší závod. I v této třídě odstartuje vedoucí jezdec šampionátu do závodu z hlouby startovního pole.

Francouzský jezdec Sébastien Charpentier zvítězil v kvalifikaci na zítřejší závod třídy Supersport na italském okruhu Santamonica v Misanu. Charpentier časem 1:40,422 odsunul na druhé místo o 0,240 sekundy Broca Parkese z Austrálie. Třetí se v konečném pořadí kvalifikace umístnil domácí jezdec Stefano Cruciani před čtvrtým Karl Muggeridgem. Cruciani tak bude v první řadě zastupovat jediný stroj Kawasaki, když jeho soupeři pro zítřejší první řadu sedlají stroje Honda.
Na pátém místě dokončil druhou kvalifikaci Antonio Carlacci, tedy jezdec startující na divokou kartu. Carlacci odsunul na šestou pozici třetího Australana mezi první šestkou - Kevina Curtaina. Sedmé místo obsadil včerejší vítěz Katsuaki Fujiwara na továrním stroji Suzuki. Celkem překvapivě se na osmé pozici objevil Matthieu Lagrive, když na deváté místo odsunul Alessio Carradiho. Desítku uzavřel Walter Tortoroglio, který se tak dokázal letos konečně trochu prosadit.
Jurgen vd Goorbergh skončil dnes až na třináctém místě a do závodu odstartuje z hlouby pole, stejně jako ve třídě Superbike vedoucí jezdec šampionátu James Toseland.