WSBK Imola - pátek

Za účasti trojice českých reprezentantů byl zahájen předposlední podnik v rámci WSBK.

WSBK Imola - pátek
World Superbike
Vítězem úvodní kvalifikace na nedělní závody třídy Superbike se na okruhu Enza a Dina Ferrariových v Imole stal britský jezdec James Toseland, který nejlépe ze všech jezdců zvládl závěrečné sekundy první kvalifikace. Jeho čas na jedno kolo se zastavil na hodnotě 1:49,011 minuty.
Druhým, nejlepším jezdcem pátečního odpoledne byl Francouz Régis Laconi (+0,461), který tak potvrdil, že se mu na tomto okruhu vždy daří. Třetím jezdcem dnešní kvalifikace byl Ruben Xaus (+0,494) z továrního týmu Ducati před dnes čtvrtým Neilem Hodgsonem (+0,527), taktéž jezdcem továrny Ducati.
Páté místo obsadil Chris Walker, šesté Gregorio Lavilla, tedy první jezdec na stroji jiné značky než Ducati (Suzuki GSX-R1000), sedmé Troy Corser na Petronasu FP1 a poslední ve druhé řadě, tedy osmé, Pierfrancesco Chili. Třetí řadu by po dnešním dnu vytvořili Steve Martin, Lucio Pedercini, Juan Bautista Borja a trochu překvapivě další ze Španělů - Sergio Fuertes.
Náš Jiří Mrkývka vybojoval časem 1:55,895 nejen samotnou kvalifikaci do závodů, ale i 24. pozici. Věřme, že Mrkva zítra ještě nějakou tu desetinku přidá, a že do závodu tak odstartuje z ještě lepší pozice. Vždyť například ztráta na 18. místo je pouze něco málo přes jednu sekundu.
World Supersport
Chris Vermeulen z Austrálie zvítězil se strojem Honda CBR 600RR v první kvalifikaci třídy Supersport a rázně tak vykročil za ziskem světového titulu, který může v neděli předčasně získat. Na druhém místě úvodní kvalifikace skončil o 0,016 sekundy japonský jezdec Katsuaki Fujiwara. Třetí místo obsadil Vermeulenův týmový kolega Karl Muggeridge. První řadu by po prvním dílu kvalifikace doplnil naopak Fujiwarův kolega Stéphane Chambon z Francie.
Druhá řada by byla vytvořená z domácího Nanneliho, dále z Francouze Charpentiera, Holanďana vd Goorbergha a z dalšího francouzského jezdce Lagriveho. Třetí řadu by vytvořili Robert Ulm, Alessio Corradi, Fabien Foret a Simone Sanna.
European Superstock
Vítězem první kvalifikace na další závod evropského mistrovství třídy Superstock se stal domácí jezdec Michel Fabrizio na litrovém stroji Suzuki. Druhý skončil jeho krajan Lorenzo Lanzi na továrnou podporovaném stroji Ducati 999S a třetí španělský jezdec Bernat Martinez na stejném stroji jako vítězný Fabrizio. Nejlepší pětku jezdců doplnili další domácí borci v podobě čtvrtého Ilario Dionisiho a pátého Riccardo Chiarella.
Nejlepší stroj Aprilia RSV 1000R skončil na sedmém místě a pilotoval ho Alessandro Brannetti, nejlepší Yamaha YZF R1 byla na osmém místě a byla pilotovaná opět domácím jezdcem, když tentokrát to byl Lorenzo Alfonsi. Nejlepší stroj Honda CBR 954RR přivedl do cíle úvodní kvalifikace na 22. místě Nicolas Saelens.
Z dvojice našich reprezentantů byl lepší jihočeský Matěj Smrž, který skončil v této části kvalifikace na 24. místě. Tomáš Mikšovský zajel pouze o 0,054 sekundy horší čas než Matěj Smrž a tak mu v klasifikaci dnešního dne patří místo hned za Smržem, tedy 25. pozice.
World Superside
Vítězem dvou úvodních částí kvalifikace na sobotní závod sidecarů se stala poslední dobou nejlepší posádka Steve Webster - Paul Woodhead, která zvítězila jak v dopolední, tak i v odpolední části. Druhé místo prozatímní klasifikace drží německo-britská posádka Steinhausen-Hopkinson a třetí je holandská dvojice Van Gilsů.
Čtvrtou pozici si vybojoval Steve Abbott, pátou Tom Hanks a šestou Klaus Klaffenböck, který však kvůli technickým problémům neabsolvoval žádné měřené kolo v první části a v té druhé byl změřen pouze čtyřikrát.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist