WSBK Imola - neděle

Laconi získal DOUBLE, Muggeridge titul, ve třídě Superstock došlo k diskvalifikaci čtyřech jezdců, Tomáš Mikšovský tedy nakonec postoupil o jedno místo a je dvanáctý (tři diskvalifikace byly až za ním).

Superstock
Ricardo Chiarello zvítězil v závodě třídy Superstock, když na druhé místo odsunul Turka Kenana Sofuoglu. Na třetím místě dokončil dnešní první závod na okruhu v Imole španělský jezdec Enrique Rocamora. Čtvrtý dojel domácí Luca Scassa a pátý John Laverty.
Náš Tomáš Mikšovský celý závod bojoval s Ayrtonem Badovinim, kterého pět kol před cílem definitivně předjel a přijel si třináctým místem pro další body do celkového pořadí.
Z cizinců v našich týmech se nejlépe dařilo Alexu Martinezovi z týmu KL Intermoto, který dokončil závod na desátém místě. O čtyři sekundy později projel cílem na dvanáctém místě Richard Cooper z týmu Akuna Racing, jehož druhý jezdec Barry Burrel, který včera doslova s "odřenými" zády splnil kvalifikační limit, dokončil závod na 23. místě.
V celkovém pořadí stále vede Gianluca Vizziello (160), který v tomto závodě nestartoval. Na druhém místě je i nadále Lorenzo Alfonsi (144), jenž dnes pro technické problémy dojel na posledním místě. Na třetím místě je nyní vítěz tohoto závodu Riccardo Chiarello (89). Náš Tomáš Mikšovský se posunul na dvacáté místo, kde má nyní 12 bodů. Alex Martinez (41) z týmu KL Intermoto je na dvanáctém místě, Richard Cooper (4) z týmu Akuna Racing je na 28. místě celkového pořadí.
Po uzávěrce článku: Po závodě došlo k diskvalifikaci čtyřech jezdců - Enrique Racamora, Leroy Verboven, Robert De Vries a Christian Dal Corso. Pro nás je důležitá především diskvalifikace původně třetího Rocamory, protože se všichni jezdci od třetího místa posouvají o jednu pozici vzhůru. Martinez tedy dojel devátý, Cooper jedenáctý, Mikšovský dvanáctý a Burrell dokonce využil tři diskvalifikace a skončil dvacátý.
Superbike - 1. závod
Régis Laconi zvítězil v prvním závodě třídy Superbike, když se o první místo dlouho přetahoval s Chrisem Vermeulenem. Tři kola před cílem na něj zaútočil a definitivně OBSADIL PRVNÍ MÍSTO. Na druhém místě tedy skončil Australan Vermeulen, který na Laconiho ztratil 1,122 sekundy. Tuto dvojici doplnili na cílovém pódiu druhý tovární jezdec Ducati James Toseland, jenž sice zpočátku držel s vedoucímu jezdci krok, ale ve druhé polovině závodu již nejrychlejším nestačil. Jeho ztráta v cíli činila 5,638 sekundy.
Čtvrté místo nakonec zbylo na Noriyuki Hagu, jenž podlehl v boji o třetí místo Toselandovi. Pátý dokončil závod Garry McCoy, šestý Steve Martin a sedmý Pierfrancesco Chili, jenž po vlažném začátku postupoval startovním polem až na toto umístění. Osmou pozici si zajistil Marco Borciani, devátou Gianluca Nannelli a desátou mladý Leon Haslam.
Náš Jiří Mrkývka sváděl souboj společně s domácími jezdci startujícími na divokou kartu. V solidně odvedeném závodě se nakonec Jirka dočkal umístění mezi nejlepší dvacítkou, když mu v cíli závodu patřilo 19. místo.
Po prvním závodě v Imole se ještě více zdramatizovalo celkové pořadí, kde nyní vede Vermeulen s 272. body, o jeden bod méně má Toseland (271) a o dva Laconi (270). Bez šance není ani čtvrtý Haga (254) a s teorii i pátý Chili (222).
Supersport
Karl Muggeridge z Austrálie se stal letošním Mistrem Světa třídy Supersport, když zvítězil v dnešním závodě této třídy na okruhu Imola. Muggeridge vedl od startu až do cíle a krok s ním dokázal držet pouze jeho týmový kolega a krajan Broc Parkes, který také dokončil závod na druhém místě, když dojal 1,251 sekundy za Muggeridgem. O titulu však bylo rozhodnuto ještě před cílem tohoto závodu, to protože ve čtrnáctém kole havaroval Jurgen vd Goorbergh, jediný jezdec, který mohl ještě překonat v celkovém pořadí australského jezdce.
Poté, co havaroval Kevin Curtain, se na třetí místo dostal Sebastian Charpentier z Francie, který také toto místo uhájil až do cíle závodu. Čtvrté místo naopak uhájil před dotírajícími jezdci Yamahy italský jezdec továrny Ducati Lorenzo Lanzi. Pátou pozici získal Fabien Foret, kterého následoval jeho týmový kolega Andrew Pitt. Na sedmém místě dojel nový jezdec týmu Italia Megabike, domácí borec Michel Fabrizio, jenž zběhl od týmu Petera Clifforda. Na osmém místě dokončil závod Stéphane Chambon, devátý byl Matteo Maiocco a desátý Alessandro Antonello.
V celkovém pořadí již na prvním místě nemůže být předstižen Karl Muggeridge (282), druhý Van Den Goorberh (119) se naopak o své místo ještě musí báti, protože na třetím místě je Broc Parkes (115), jenž má nyní již pouze čtyři body ztrátu. Na čtvrtém místě má ještě teoretickou naději postoupit až na druhé místo Sebastian Charpentier (104).
Superbike - 2. závod
Régis Laconi zvítězil i ve druhém závodě třídy Superbike a tím se dostal do čela celkového pořadí šampionátu, kde má nyní 295 bodů. Na druhém místě v tomto závodě, i na druhém místě celkového pořadí, je Laconiho mladší kolega z továrního týmu Ducati James Toseland, který nyní na Laconiho ztrácí čtyři body. Třetí ve druhém závodě dojel Steva Martin, který odsunul na čtvrté místo Gianlucu Nannelliho. Pátý dojel opět Garry McCoy, jenž využil havárie Noriyuki Hagy. Na šestém místě dokončil závod po chybě v zahřívacím kole Chris Vermeulen, jenž tak ztratil bezprostřední kontakt s vedoucími jezdci celkového pořadí. Vermeulen má nyní na Laconiho ztrátu 13 bodů. O titul Mistra Světa se ještě může ucházet teoreticky i Nori Haga, který druhý závod pro již zmíněnou havárii nedokončil.
Jiří Mrkývka i ve druhém závodě dojel na 19. místě.
Zajímavostí závodu je trest pro Giovanni Busseie, který poskytl pomoc Chrisi Vermeulenovi, jenž havaroval v zahřívacím kole. Bussei odvezl Vermeulena na svém motocyklu zpět na start, kde Vermeulen sedl na náhradní stroj a startem z boxů se dostal opět do závodu. Ředitelství závodu za tuto pomoc Busseie potrestalo. Trest byl zřejmě oprávněný, ale z hlediska lidskosti dost krutý. Ovšem Vermeulen může děkovat bohu a Busseiovi, že zůstává ve hře o světový titul.
Šampionát WSBK pokračuje již následující týden, kdy je na programu závěrečné kolo, které se jede na francouzském okruhu Magny-Cours.