WSBK Austrálie - sobota

Régis Laconi a Karl Muggeridge získali Pole Position na zítřejší závody biků na Phillip Islandu.

WSBK Austrálie - sobota
Superbike:
Vítězem Superpole a tím i mužem, který se postaví na pozici pro nejlepšího jezdce kvalifikace, se stal stejně jako ve Valencii francouzský jezdec Régis Laconi, který dokázal své ostré kolo jako jediný jezdec v superpole stlačit pod 1:34 minuty. Laconiho výslední čas zní 1:33,427. Régis tak opět dokázal, že tovární stroj Ducati 999 F04 mu svědčí, nyní již potřebuje pouze kousek toho závodního štěstí, ale i uklidnění na své duši, vždyť především udržení nervové soustavy v klidu je potřebná při špičkových závodech k dobrému výkonu.
Domácí prostředí využil ve druhé místo nováček této třídy Chris Vermeulen, který se strojem Honda CBR 1000RR zajel čas 1:34,398 a odsunul tak vítěze sobotní kvalifikace Steve Martina na třetí místo, když čas Martina zněl 1:34,600. Patrně znalost tohoto okruhu ze svého působení v Mistrovství Světa, kdy si Phillip Island vyzkoušel na motocyklech všech tří tříd Grand Prix, přivedla do první řady mladého Leona Haslama, který s časem 1:34,838 skončil v Superpole na čtvrtém místě.
Páté místo obsadil Haslamův zkušenější kolega Noriyuki Haga, jenž na šestou pozici odsunul druhého továrního jezdce Ducati Jamese Toselanda o pouhých 0,016 sekundy. Sedmou pozici na startu vybojoval domácí Troy Corser se strojem Petronas FP1, který naopak o pouhých 0,011 sekundy odsunul na osmé místo svého krajana Garry McCoye na produkčním stroji Ducati 999 RS.
Třetí řadu vytvoří zítra na startech dvou závodů australského kola WSBK tři Italové doplnění o jednoho Brita. Z Italů to budou dnes v superpole devátý Marco Borciani, desátý Pierfrancesco Chili a jedenáctý Lucio Pedercini, zatímco Brit Chris Walker odstartuje z pozice pro dvanáctého jezdce.
Poslední, čtvrtou řadu, kterou určuje sobotní Superpole, vytvoří opět tři Italové, tentokrát doplnění o jednoho Španěla. Z Italu to jsou třináctý Gianluca Nannelli, čtrnáctý Ivan Clementi na nejlepším stroji Kawasaki ZX-10R a šestnáctý jeho týmový kolega Mauro Sonchini. Italské jezdce doplní patnáctý Sergio Fuertes na loňském továrním motocyklu Suzuki GSX-R 1000.
Jezdci, kteří se do superpole nevešli, vytvoří pátou a šestou startovní řadu, a to v následujícím pořadí: Piergiorgio Bontempi, Alessio Velini, Warwick Nowland a Miguel Praira odstartují z páté řady, zatímco v šesté bude stát pouze náš Jiří Mrkývka, který opět řešil velké problémy s kvalitou svého materiálu. I přes nejmenší počet odjetých kol (v kvalifikacích pouze 14), se dnes Mrkva zlepšil o sekundu a tak do závodu postupuje na 21. pozici s časem 1:39,537.
Supersport:
Absolutní úspěch pro domácí barvy znamenala kvalifikace třídy šestistovek, když do první řady se postaví pouze australští jezdci. Vítězem se stal Karl Muggeridge (1:35,994) z týmu otce a syna Ten Kateovích, a to i přestože se Karl dnes nedokázal zlepšit. Jeho fantastický čas ze včerejší části totiž zůstal nad možnostmi ostatních pilotů. Nejvíce se k Muggeridgovi přiblížil Kevin Curtain (1:36,164), který se však ani dnes nezlepšil, proto i u něho jako maximum svítí čas z páteční části kvalifikace. Třetí nejrychlejší čas zajel týmový kolega vítězného Muggeridge – Broc Parkes (1:36,384), za kterého se do první řady postaví na divokou kartu startující Australan Josh Brookes (1:36,425) s motocyklem Honda.
Druhá řada bude vytvořená z Fabiena Foreta na tovární Yamaze, Sebastiana Charpentiera na tovární Hondě, dalším jezdcem s tovární Yamahou, kterým je Jürgen vd Goorbergh a naopak továrním motocyklem Suzuki, který pilotuje japonský jezdec Katsuaki Fujiwara. Ve třetí řadě doplní dva motocykly Ducati 749R, které pilotuji Lorenzo Lanzi (10. místo) a Giovanni Bussei (12. místo), dva němečtí piloti. Tím lepším je na devátém místě Christian Kellner (Yamaha) a tím „horším“ dvanáctý Maxx Neukirchner (Honda).
Závody druhého kola WSBK začínají zítra ve 4:00 hodin našeho času. POZOR na změnu času při přechodu na letní čas, kdy se hodiny posouvají již ve 2:00 o hodinu dopředu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist