WSBK Assen - sobota

Pierfrancesco Chili získal Pole Position pro zítřejší závody WSBK, stejně jako Chris Vermeulen pro závod WSS.

European Superstock
Jako první nastoupili ke své druhé kvalifikaci jezdci evropského mistrovství třídy Superstock. Zatažená obloha a hustý déšť však již předem naznačoval, že se dnes nebude nic měnit na vedoucích místech celkového pořadí kvalifikace a tak si jezdci pouze vyzkoušeli mokré nastavení svých motocyklů.
Na mokru tak byl nejrychlejší Michele Fabrizio před Lorenzo Lanzim a Jamesem Ellisonem. Náš Matěj Smrž skončil opět dvacátý, zatímco Tomáš Mikšovský se na mokru dostal na 23. místo.
Do závodu však z Pole Position odstartuje včerejší vítěz Lorenzo Lanzi. Matěj Smrž startuje z 20. pozice a Tomáš Mikšovský z pozice číslo 26.
World Superbike
Stejně jako ve třídě Superstock, tak i v této třídě se nic z důvodu deště neměnilo a tak Jiří Mrkývka odstartuje do nedělních závodů z 25. Pozice.
V dnešním mokru byl nejrychlejší Ruben Xaus před svým týmovým kolegou Neilem Hodgsonem. Třetí skončil Brit John Reynolds. Ve druhé kvalifikaci plné pádů skončil na 24. místě náš Jiří Mrkývka.
World Supeside
Třetí kvalifikaci třídy sidecarů vyhrál opět Steve Webster, když na druhé místo odsunul Jörga Steinhausena a na třetí Toma Hankse, který během této kvalifikace lehce se svým strojem havaroval. Do odpoledního závodu tak odstartuje z prvního místa Steve Webster se spolujezdcem Paulem Woodheadem, tedy dvojice, která doposud v Assenu nepoznala porážku.
World Supersport
Stejně jako v předešlých třídách, tak i ve třídě šestistovek se jelo na mokrém asfaltu a stejně tak rozhodla tedy již páteční kvalifikace. D první řady se tak zítra postaví vítězný Vermeulen před svým kolegou Muggeridgem a Francouzem Charpentierem. Čtvrtým v první řadě bude domácí vd Goorbergh.
Dnes byl na mokru nejrychlejší Karl Muggeridge z týmu Ten Kate Honda před Sebastianem Charpentierem a Jürgenem vd Goorberghem. Chris Vermeulen dokončil dnešní kvalifikaci až na 26. místě.
World Superbike - Superpole
Wet Superpole - již po několikáté letos pořadatelé museli sáhnout k tzv. mokrému superpole, což znamená během 50. minut absolvovat maximálně 12 kol z nichž se počítá to nejrychlejší. Za těchto podmínek se nejlépe orientoval italský veterán Pierfrancesco Chili, který se za čas 2:00,874 postaví na Pole Position zítřejších závodů.
Jako druhý se umístnil Neil Hodgson, jenž si tak vytvořil dobrý základ k zítřejšímu zisku světového titulu. Třetí se dnes prezentoval solidním výkonem Gregorio Lavilla na továrním stroji Suzuki GSX-R1000. Čtvrté místo patří dalšímu továrnímu jezdci Ducati, když ho získal Španěl Ruben Xaus.
Do druhé řady se postaví John Reynolds, Régis Laconi, James Toseland a Chris Walker, jenž k tomuto Superpole nenastoupil.
World Supeside - závod
Z dalšího, letošního vítězství se radoval Steve Webster se spolujezdcem Paulem Woodheadem, kteří si dojeli v Assenu pro 25 bodů. Druzí skončili po skvělém začátku, kdy několik kol vedli, Steinhausen s Hopkinsonem a třetí Klaffenböck s Parzerem.
Na čtvrté místo klesl v posledním kole Steve Abbott před pátého Toma Hankse a šestého Billa Philpa.
V celkovém pořadí třídy sidecarů vede po letošním pátém vítězství Steve Webster (141 bodů) před Klausem Klaffenböckem (126) a Jörgem Steinhausenem (101).
Zítra v 16:30 hodin se koná na assenském okruhu druhý závod této třídy, který byl zcela mimořádně naplánovaný.